МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОГО РАЙОНУ м.Запоріжжя

Архів: Конкурси та змагання 2014-15 н.р.

21 травня у великому залі облдержадміністрації відбулося підбиття підсумків п'ятого обласного конкурсу «Лідер року – 2015», який проводився за ініціативи ректорату та кафедри дошкільної освіти КЗ «Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради. В обласному конкурсі в номінації «Розвиток матеріальної та методичної бази дошкільних навчальних закладів» брав участь генеральний директор КП «Водоканал» Михайло Клюєв.

 

 

Михайло Олександрович, не байдужий до нагальних проблем виховання підростаючого покоління дошкільного навчального закладу комбінованого типу № 182 «Щасливе дитинство» у вирішенні першочергових завдань: усунення аварійних ситуацій, підготовки до літнього оздоровлення, поліпшення матеріально-технічної бази установи. Добрі справи, прояв милосердя і чуйне ставлення до дітей, які потребують допомоги не залишаються непоміченими керівником КП «Водоканал».

Саме за цими якостям педагогічний колектив підшефного дошкільного закладу «Щасливе дитинство», без вагань висунув  кандидатуру генерального директора КП «Водоканал» Клюєва Михайла Олександровича для участі в обласному конкурсі «Лідер року - 2015».

В урочистій обстановці в облдержадміністрації. подякою був відзначений переможець обласного конкурсу «Лідер року - 2015» Клюєв Михайло Олександрович, генеральний директор КП «Водоканал» м. Запоріжжя, за виявлення громадської ініціативи та вагомий внесок у розвиток системи дошкільної освіти в Запорізькій області. Подяку вручав ректор КЗ «ЗОІППО» ЗОР Володимир Пашков.

 

Фотоальбом

 


 

15 квітня 2015 року конкурсна комісія VII обласного конкурсу «Імідж дошкільного навчального закладу України» ознайомилася з проектом «Творчі педагоги-успішні діти», представленого колективом дошкільного навчального закладу №36 «Дзвіночок».

 

Фотоальбом

 


 

11 лютого відбувся районний етап Обласного конкурсу авторської дитячої та юнацької поезії та прози «Я – за єдину Україну!». Кращі роботи (всього 3) учнів початкової школи рекомендовано для участі у заключному етапі.

Вірш – «Вільна Україна» Рижикова Сабріна 2-А клас Запорізька гімназія №11

 

 

Рідна ненька, моя Україна,

Дарувала ти нам всім життя!

Та сьогодні наша черга мила,

Привести твої кордони до пуття.

 

Що я можу зробить для України?

Як я можу віру зберегти?

В те, що будемо знову ми щасливі,

На своїй на визвольній землі.

 

Пам’ятаю, ще Шевченко закликав,

До любові нашої країни,

Він тоді, як ніби знав,

Що не лишить ворог нас і нині!

 

Вірю я, що будемо жити!

В мирі, злагоді та доброті!

Зуміємо один одного навчити,

Бути єдними на цій землі!

 

 

Виконала:                                                                               Рижикова Сабріна

                                                                                                                 2-А клас

                                                                                      Запорізька гімназія №11

Керівник:                                                                  Жучкова Стелла Артурівна

 

Україно, ти у нас єдина,

Наша ненька, мати, Батьківщина!

Хай завжди цвітуть твої сади,

А народ не знає горя і біди!

 

Наша мила, люба Батьківщина,

Славна, рідна ненька Україна!

Хай густі колосяться лани,

І не буде більш кривавої війни!

 

Україна наша – неділима,

Всі народи в ній – одна сім'я

То нехай же мир тут запанує,

Бо не хочуть люди в небуття!

 

Мирне небо – ось чого ми прагнем!

Ясне сонце – в небі над людьми,

Щоб сміялись діти безтурботно

І не плакали від горя матері!

 

Тож єднаймось, раз біда настала,

Щоб почути трелі солов'я,

Треба, щоб усі ми зараз встали

І боролись палко за життя!

 

І тоді ми точно переможем,

Бо надія й віра в нас живе,

Разом ми багато чого зможем,

Україна в нас - понад усе!!!

 

                                                                       Острожинська Наталія

                                                                      учениця  4 класу ЗГ №2

                                                                        Керівник Болгова О.В.

 

Кожна людина любить той край, у якому народилася й живе; завжди говорить про нього найкраще. Так і я народився і живу в казковій сонячній країні, любій моїй Україні. Саме тут і проходить моє щасливе дитинство.

   Сонячна, щаслива,

   мирна і єдина,

   де така є в світі,

   як моя країна?

   Де такі міста є,

   де такі є села,

   де така є доля,

   як у нас весела?

Я вважаю, що наша Україна казкова. На золотих полях вирощують хліб, соняшник, кукурудзу, буряки і багато іншого. Які сади квітучі навесні, гори, високі полонини, солодкі виноградники, річки, озера, моря, ліси, багато заводів, фабрик має наша ненька. Навесні квітуче поле льону схоже на велике безмежне синє море. А люди в нашій країні найщиріші, найкращі на Землі, а також найбільші патріоти на даний час. Але нічого нам не треба ворожого. Нам потрібен мир і злагода. Я вірю, що вже зовсім скоро буде мир на нашій землі і, як і раніше, наша люба Україна буде єдиною і неділимою.

Я пишаюся, що я - українець. І ніхто не зможе нас розділити. Українці один без одного, як небо без сонця.

   Я все люблю в своїм краю:

   криницю, звідки воду п'ю,

   та повні гомону ліси

   та дзвони срібної роси...

   Я все люблю в своїм краю:

   найбільше - матінку свою,

   ласкаву, радісну, єдину...

   Люблю, як сонце, Батьківщину.

У майбутньому я бачу і хочу, щоб Україна була щаслива, багата, заможна, єдина і неділима, як її прославляли наші поети. А зараз мені треба гарно вчитися. Це мій внесок у майбутнє нашої України, щоб бути взірцем для наступних поколінь. Адже без гарних знань ми не зможемо нічого хорошого зробити на благо нашої любої неньки України. Мені хочеться звернутися до своїх однолітків:

   Люби свій край, моя дитино,

   Тут з-під верби джерельце б’є,

   А край наш рідний Україна –

   Це найдорожче, що в нас є.

                                                                       Автор: Роботягов Ярослав,

                                                                             учень 3-а класу ЗЗШ №5

                                                                             Керівник: Шевкопляс І.В.

 


 

15 січня 2015 року на базі дошкільного навчального закладу №36 відбулося засідання РМО вчителів логопедів. В практичній частині засідання презентовано конкурсні матеріали (презентація) вчителя-логопеда ДНЗ №36 Білої Наталії  Валентинівни, переможця обласного конкурсу - огляду логопедичних кабінетів.

 


 

«Всезнайки» 2014

 

5 грудня 2014 року в ЗЗШ №15 відбувся районний тур інтелектуальних змагань «Всезнайки» серед учнів 3-4 класів навчальних закладів району.

 

На підставі протоколу Журі змагань визначено переможців у номінаціях, а саме:

«Кращі мовознавці» - команда учнів  ЗК №98,

«Кращі математики» - команда учнів ЗЗШ №1,

«Знавці природи» - команда учнів ЗГ №11,

«Творча майстерня» - команда учнів ЗЗШ №15,

а також за сумою набраних балів команда учнів ЗГ №2 визначена для участі у заключному, III етапі змагань у квітні 2015 року.

 

Результати змагань, виконання завдань дітьми: аналіз допущених помилок та прогалин у знаннях дітей, узагальнюються наказом,  рекомендовано для обговорення на засіданні РМО вчителів 4-х класів у січні 2015.

За організацію: підготовку сценарію, виступів дітей, оформлення зали, проведення заходу висловлюю подяку адміністрації закладу: Кириченко О.А., директору, Вороніній Г.В., заступнику директора, Огер О.М., керівнику РМЦ, Заваді І.В., вчителю початкових класів, ведучій заходу. 

Завдання 2-го етапу з відповідями 

Фотоальбом

 


 

Районний фестиваль «Гармонія руху» 

З 17 по 20 листопада 2014 року відповідно до річного плану роботи територіального відділу освіти на 2014-2015 н.р. з метою активізації роботи, спрямованої на збереження і зміцнення здоров’я дітей, художньо-естетичного розвитку  проведено районний фестиваль «Гармонія руху» за участю вихованців дошкільних навчальних закладів, педагогічних працівників, батьків. В заході взяли участь понад 320 вихованців старшого дошкільного віку 14 навчальних закладів району.

Положення про проведення районного фестивалю «гармонія руху»

Графік проведення районного фестивалю «Гармонія руху»

Упродовж фестивального руху велика увага приділялася формуванню правильної постави, рухових навичок, координації рухів, просторового орієнтування, розвитку фізичних якостей: швидкості, спритності, витривалості, сили. Активними учасниками були батьки та педагоги.

Сценарії  визначалися тематичністю, ігровою мотивацією, включенням ігрових персонажів у виконанні дорослих, залученням вихованців спортивних шкіл та хореографічних колективів.

Також з дітьми та гостями проведенні  масові ігри М.Шутя «Ми йдемо», «Настрій», Смішна пісенька».

Виступи учасників фестивалю характеризувалися якістю виконання рухів: синхронністю, естетичністю; відповідністю віковим особливостям; яскравістю костюмів, атрибутів, які відображають основну ідею музично-ритмічної композиції; сучасними творами музичного супроводу; оригінальність постановки виступів; інноваційністю (поєднання елементів традиційності і новизни).

В цілому, районний  фестиваль «Гармонія руху» відзначився високим організаційним рівнем. Основної мети заходу було досягнуто: головні учасники – дошкільнята  відкрили для себе розмаїття світу пластичних, танцювальних, спортивних рухів; навчилися бути вправними і впевненими; отримали емоційне задоволення від насиченого активного життя.

Фотоальбом

 


 

Міський екологічний проект "Екологічний вектор 2014"

 

На останній декаді листопада проведено районний етап міського екологічного проекту «Екологічний вектор» для педагогів та вихованців ДНЗ, вчителів та учнів початкових класів загальноосвітніх закладів району в номінаціях «малюнок», «екологічна казка». «педагогічна розробка».

 

В заході взяли участь діти, педагоги та батьки з 20 навчальних закладів  (14 ДНЗ. 8 ЗЗШ). На розгляд комісії представлено 85 робіт, із них: за номінацією «малюнок» - 40, які  виконано різними техніками; за номінацією «екологічна казка» - 25; за номінацією «педагогічна розробка» - 20. Районна виставка представлених робіт (вихованців та педагогів ДНЗ) оформлена в дошкільному навчальному закладі № 9. Всі роботи характеризуються високим рівнем естетичного оформлення, яскравістю, різноманітністю технік виконання. Заслуговують на увагу  щодо відповідності змісту  завданням програми та потребам вікового розвитку екологічного виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку педагогічні розробки педагогів, які представлено у формі екологічних проектів, експериментально-дослідницьких робіт, розробки тематичного дня, добірки конспектів занять за однією темою, конспекту уроку, виховної годити та колективної справи тощо. За оцінкою конкурсної  комісії, з урахуванням відгуків педагогів - відвідувачів виставки, визначено роботи (всього 17), із них: 5 малюнків, 4 екологічні казки, 8 педагогічних розробок, які визначено  для участі у Міському етапі конкурсу. Інформація про переможців районного етапу додається.

 

№ п/п

Учасник

№ ДНЗ

Назва роботи

місце

1

Панфілова Марія Вікторівна, вихователь

 

№19

Екологічна акція «Долучи батарейку до збереження природи»

І

2

Пархоменко Світлана Вікторівна, вихователь

№75

Конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку «Безцінні краплини»

І

3

Скорик Тетяна Сергіївна, вихователь

№25

Екологічні стежини «Доторкнись серденьком до природи»

І

4

Береда Олена Миколаївна, вихователь

Ляпіна Олена Олександрівна, вихователь-методист

№130

Конспект гри-експе-рементування в групі 6 р.ж. «Як очистити воду»

Методичні  рекомендації для вихователів

«Еколабораторія в групі дошкільного закладу»

І

5

Круть Наталя Миколаївна, Прокопенко Ганна Анатоліївна, вихователі

№9

Екологічна казка «История из  жизни одной речки»

І

 

 

№ п/п

Учасник

№ ДНЗ

Назва роботи

місце

1

Задорожний Марк,

6 р.ж.

№130

«Світло усім потрібно!»

І

2

Щекловець Влад гр. 6 р.ж.

№182

«Дива природи навколо мене»

І

3

Каменська Руслана та Сотченко Аліна 6 р.ж.

№75

«Слід людини на землі»

І

4

Колективна робота дітей групи старшого дошкільного віку «Дюймовочка», керівник Круть Наталя Миколаївна

№9

«Наше майбутнє у наших долонях»

І

5

Самбор Марина гр.. 6 р.ж. «Веселка»

№36

«Я – дитина природи»

І

 

 

 

№ п/п

Учасник

№ ОЗ

Назва роботи

місце

1

Колабін Едуард

ЗНЗ №15

«Неймовірні пригоди Петрика»

I

2

Кулявець Семен

ЗГ №2

 «Як зайчик Гоша став Берегошею»

II

3

Работягов Ярослав

ЗНЗ

№5

«Чарівна пригода в лісі»

III

4

Кокарєв Артем

ЗНЗ №15

«Навколосвітня подорож крапельки»

III

№ п/п

Учасник

№ ОЗ

Назва роботи

місце

1

Мул Наталія Миколаївна

ЗНЗ №15

Колективна творча справа «Сміттєва справа»

I

2

Маркова Лариса Володимирівна

ЗК

№ 98

Класна година «Енергозбереження»

II

3

Луценко Марина Федорівна

ЗГ №2

Конспект уроку «Сонце як джерело сонячної енергії»

III

 

Методичні розробки