МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОГО РАЙОНУ м.Запоріжжя

Архів: Учнівське самоврядування 2016-17 н.р.

Навчання лідерів учнівського самоврядування

За планом навчання лідерів учнівського самоврядування в Олександрівському районі пройшли останні в цьому навчальному році заняття з лідерами учнівського самоврядування. За планом були розглянуті питання про:

- підсумки зустрічі лідерів учнівських самоврядувань із заступником міського голови Пустоваровим А.І. Про виступ Діани Макіши (ліцей №105) від Олександрівського району;

- про участь у роботі міського клубу «Громадянська позиція і підготовку до виступу учнів ЗГ № 11 за темою: «Запоріжжя туристичне»;

Головне питання зустрічі із старшокласниками : «Проект як засіб реалізації ідеї. Роль грандів у розвитку суспільства і як отримати гранд» ми розділили на 2 частини: теоретичну і практичну. Останню провели за методом тренінга. Готуючись до Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою!» запропонували єдину тему проекту, але різні території для його реалізації. Результати були очікувані: багато цікавих ідей, відпрацьовані навички роботи у групі, об’єднання колективу лідерів району і формування лідерських якостей старшокласників. Проекти захищали за підтримкою всіх присутніх на тренінгу. Тепер сподіваємось на втілення в життя цікавих учнівських пректів.

 


 

Фестиваль юних поетів Олександрівського району

16 березня 2017 у актовій звалі ЗЗШ № 15 відбувся районний фестиваль юних поетів ім. Т. Шевченка. У фестивалі взяли участь поети і шанувальники поезії всіх навчальних закладів району. Провели фестиваль - заступник голови Клубу юних поетів Олександрівського району Рибін Єгор і педагог – організатор Запорізького колегіуму №98 Ворожеєв О.С.

Учасники фестивалю читали улюблені вірші Т. Шевченка українською, білоруською, англійською і німецькою мовами! Читали вірші В. Стуса, Л. Костенко та інших улюблених авторів.

У другій частині фестивалю юні поети дарували нам свої вірші.

Приємна добра атмосфера зустрічі створювалась щирістю і творчістю її учасників, їх педагогів і батьків.

 


 

Термінові справи Ради лідерів учнівського самоврядування Олександрівського району

17 лютого в приміщенні залу територіального відділу освіти Олександрівського району відбулись збори Ради лідерів учнівського самоврядування Олександрівського району і педагогів – організаторів. Позачергові збори вирішували важливі питання:

1. Уникнення участі підлітків і молоді у в небезпечних забавах, небезпечні ігри в Інтернеті, що приводять до суїциду дітей. Розпізнання і попередження маніпуляцій. Організація протидії «групам смерті», «синім китам», підтримка ініціативи учнів Тернопільщини і Запорізького ліцею № 105 з організації флешмобів «Чому варто жити?!»

2. Про справи лідерів учнівських самоврядувань у районі, їх ініціативи щодо розбудови міста Запоріжжя спільними зусиллями, підготовка до участі у діловій зустрічі з заступником міського голови А.І. Пустоваровим.

3. Плани на ІІ семестр.

 


 

Участь у ІV Міській учнівській конференції лідерів учнівського самоврядування м. Запоріжжя - «Запоріжжя ІІІ тисячоліття».

21 лютого делегати учнівського самоврядування Олександрівського району взяли участь у ІV Міській учнівській конференції лідерів учнівського самоврядування м. Запоріжжя «Запоріжжя ІІІ тисячоліття».

Система учнівського самоврядування – це школа активних громадян , де підлітки і молодь навчаються працювати самостійно і брати на себе відповідальність за колективні справи, це школа для їх подальшої праці у суспільних організаціях, політичних партіях, депутатських корпусах різного рівня; а ще це школа керівника, де навчаються керувати своїм життям, бути успішними і приводити до успіху інших.

 

На учнівській конференції виступили заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоваров Анатолій Іванович і директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Погребняк Юлія Валеріївна. Вони як держслужбовці, які вже мають державні посади і завдяки цьому можуть впливати на позитивні зміни в нашому місті підтримали учнівську молодь у їх прагненні бути соціально – активними гідними громадянами міста і держави, дали їм корисні поради.

На конференції також виступив голова учнівського самоврядування Запорізької гімназії №2 ім. Л. Українки «Республіки ГРААЛЬ» Данило Стрекачов. У своєму виступі Данило говорив про реалізацію креативних ідей і мрій через проектну діяльність, можливість отримати Гранд на реалізацію ідей учнівської молоді за правильно складеним проектом. Висловив готовність поділитись своїм досвідом і знаннями під час майстер – класу: «Ініціювання та реалізація соціально значущих проектів».

 

У другій частині конференції під час майстер – класів ми із задоволенням попрацювали із колегами і лідерами учнівських самоврядувань навчальних закладів міста. Завдяки корисному спілкуванню у всіх стало більше друзів однодумців, досвіду і знань.

Незабутнім і яскравим, як завжди, був виступ на конференції АРТ – студії «ПЯТНАШКА».

 

Хто, якщо не ми - сила покоління!

Хто, якщо не ми - проміння і коріння!

Хто, якщо не ми - прорив десятиліття!

Хто, якщо не ми - на роки , на століття!

Хто, якщо не ми – єдиная команда!

Хто, якщо не ми - освіти пропаганда!

Хто, якщо не ми – Великая держава!

Хто, якщо не ми –це ж вільна Україна.

 

Звучав гімн учнівських самоврядувань і всі присутні учні і педагоги серцем відчували, що насправді всі в єдиній команді вже зробили свій крок до прекрасного майбутнього нашого міста і держави, що всі ми прикладемо зусиль, щоб воно таким стало для всіх.

 


 

16 лютого в приміщенні Запорізького колегіуму №98 в літературній вітальні відбулась зустріч юних поетів клубу «Сила слова» Олександрівського району. Цю зустріч вирішено було присвятити ліричній поезії і провести її до дня народження Л. Українки. Юні поети читали вірші української поетеси, згадували її нелегке життя, читали ліричні вірші улюблених авторів, потім читали свої. Цього разу юні поети відверто висловлювали свої думки і обговорювали проблеми, які були висвітлені в їх віршах. Приємно було спостерігати як спілкуються культурні виховані обдаровані юнаки і дівчата поети клубу, як вони відчувають цей світ, шукаючи своє місце в ньому. Старшокласники висловлювали досить дорослі філософські думки в своїх віршах і діалогах з учасниками літературної вітальні.

 

Саме в таких умовах формується культурна еліта нашого міста, краю, держави. Обдаровані діти це надбання нашої республіки.

Учасники літературного клубу вирішили, що наступна зустріч, за традицією відбудеться на початку березня на районному фестивалі юних поетів в ЗЗШ №15 

 


 

ХV збори учнівського самоврядування навчальних закладів Олександрівського району

15.02.2017 в приміщенні ЗЗШ №1 ім. Т. Шевченка урочисто розпочались збори лідерів учнівського самоврядування навчальних Олександрівського району.

На зборах були присутні делегати – лідери учнівського самоврядування. За традицією, на зборах були підведені підсумки роботи учнівського самоврядування на рівні району.

Делегати районних зборів представили роботу учнівських самоврядувань у 2016 році. Поділились досвідом , думками щодо обраних напрямків діяльності, справ, методів досягнення поставленої мети.

Також делегати вирішили наступні питання:

 

1. Обрали Раду учнівського самоврядування району.

2.Визначили 3 самоврядування навчальних закладів, роботу яких можна вважати найкращою. За тайним голосуванням делегатів були визначені наступні:

- Рада учнівського самоврядування Запорізької гімназії № 11Запорізької міської ради Запорізької області.

- Учнівська колегія Запорізької загальноосвітньої школи № 15 Запорізької міської ради Запорізької області.

- Учнівське самоврядування «Софія» Запорізького колегіуму № 98 Запорізької міської ради Запорізької області.

3.Обговорили можливість участі у міських заходах: роботі клубу «Громадянська позиція», міській раді лідерів учнівського самоврядування , а також обрали делегатів на міську конференцію лідерів учнівського самоврядування. 

 

Участь у ІІІ міській конференції лідерів учнівського самоврядування

25 лютого 2016 делегати учнівського самоврядування Жовтневого району взяли участь у ІІІ міській конференції лідерів учнівського самоврядування. Від учнівського самоврядування Жовтневого району виступила учениця колегіуму №98 Заїка Валерія, яка була обрана делегатом на XVІ зборах учнівського самоврядування. Валерія представила роботу учнівського самоврядування району за темою: "Учнівське самоврядування - гідний партнер у суспільно - корисних справах соціокультурного простору громади". Валерія розповіла і про активну життєву позицію учнів колегіуму №98, про проведенні акції і проекти поточного року. Учасники АРТ - студія "Пятнашка"(ЗНЗ №15) гідно виступили, стверджуючи:

 

Хто, якщо не ми – єдиная команда!

Хто, якщо не ми  - освіти пропаганда!

Хто, якщо не ми – Великая держава!

Хто, якщо не ми – це ж вільна Україна!

 

 

Збори учнівського самоврядування навчальних закладів Жовтневого району

15 лютого 2016 в приміщенні  ЗНЗ № 1 ім. Т.Шевченка відбулись збори делегатів лідерів учнівських самоврядувань навчальних закладів жовтневого району.

На зборах делегати розповідали про проведені у 2015 році громадянські проекти, суспільно – корисні справи, про участь у акціях і волонтерському русі.

Обрана на зборах лічильна комісія підрахувала голоси делегатів і оголосила  визначені делегатами кращі громадянські проекти навчальних закладів, кращу роботу  лідера учнівського самоврядування 2015 року  і     делегатів на міську конференцію,яка відбудеться 25 лютого 2016 року.

Навчальні заклади Жовтневого району представлятимуть на міський конференції лідери учнівського самоврядування колегіуму № 98.

На зборах відчувалась єдність  громадсько – активних навчальних закладів району, розуміння ними змісту справ,якими вони займаються, крок вперед у сенсі особистісного зростання педагогів і вихованців.

 

 

«Учнівське самоврядування – школа активного громадянства»

17 вересня 2015 методист РМП ІАМЦ Жовтневого району і педагоги - організатори зібрали нараду за круглим столом з лідерами учнівського самоврядування Жовтневого району в актовій залі ЗНЗ №15. Такі зустрічі є доброю традицією. Протягом останніх чотирьох років ми збираємось для того щоб підвести підсумки сумісних суспільно - корисних справ, з'ясувати сильні і слабкі сторони соєї роботи і йти вперед за новими знаннями і досвідом, дорогою добра, яку ми обрали років 10 тому. За правилами круглого столу ми прийняли таку резолюцію:

 

Резолюція круглого столу учнівського самоврядуваннявід 17.09.2015

  1. Розпочати в новому навчальному році підготовку нових громадянських проектів, акцій і творчих справ.
  2. Продовжувати участь у волонтерському русі.
  3. Лідерам учнівського самоврядування розпочати навчання у школі активного громадянства.
  4. Розпочати активну роботу з об'єднання всіх творчих , громадянсько - активних інтелектуальних учнів в групах "Контакту".

 

Ассоциация самоуправления Жовтневого района

Клуб юных поэтов Жовтневого района Запорожья

Hand Made

 

На нашому заході у цьому році були присутні - начальник територіального відділу Жовтневого району Єременко Л.В., завідуюча ІАМЦ департаменту освіти Гусак О.В., директор школи Кириченко О.А.,завідуючі відділами ІАМЦ Олійник І.В., Зубова І.О., заступники директорів шкіл Жовтневого району.

Фотоальбом