МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОГО РАЙОНУ м.Запоріжжя

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Масові заходи

Про відзначення Дня Соборності України в освітніх закладах Олександрівського району

 

22.01.2018 за традицією і планом роботи в освітніх закладах Олександрівського району проведені тематичні виховні години, єдині уроки, уроки Соборності та інформаційні хвилинки в 1-11-х класах під гаслом: «Велична і свята, моя ти Україно, лише тобі карати нас, судить; нам берегти тебе, Соборну і єдині і нам твою історію творить» і за відповідними темами: «Незалежність держави, соборність та єдність», «Соборна Україна – від зародження ідеї до втілення її в життя»; «Сила держави в її єдності»; «Єднання заради Незалежності»; «Подія, яка пережила час», «Урок історичної правди. Єднання України», «Тобі Україно, мій мужній народе, складаю я пісню святої свободи!»;«Україна – Соборна держава!»;

В інформаційних куточках навчальних закладів і кабінетах історії були розміщені історичні листівки, шкільні газети щодо історії Дня Соборності в Україні і його відзначення: «Періодичні видання про День Соборності України», «Україна єдина, Соборна».

 

 Для учнів середньої ланки і старших класів проведені наступні заходи:

 

- в ЗГ №2 круглий стіл для 9-10 - х класів «Соборність українських земель 1919 актуальна і сьогодні»;

- для учнів 8 – 9 класів ЗЗСО №5 проведено конкурс на кращого знавця історії «Україна - живий ланцюг історії»;

- у технічному ліцеї проведено засідання ліцейського клубу «Народна пам'ять» за темою: «Акт 22 січня 1919 року є основоположним для історії новітнього українського державотворення» 9-11 класи;

- з учнями ЗЗСО №15 зустрівся В’ячеслав Олексійович Зайцев – ветеран АТО, науковий співробітник Історико – культурного центру «Запорізька Січ», голова Запорізької організації ветеранів АТО, депутат Запорізької міської ради.

 Учні 5 – 7 класів ЗЗСО №5 взяли участь у написанні творчих робіт «Яким я бачу майбутнє моєї держави».

 

В ЗГ №2 організовано тематичну виставку малюнків серед учнів 5 – 7 класів «Україна навіки Соборна», учні ЗГ № 11взяли участь у виставці плакатів серед старшокласників; на першому поверсі ЗЗСО № 15 традиційно пройшла виставка шкільних газет про відзначення Дня Соборності України.

Учні гімназії № 11 привітали із святом воїнів АТО в шпиталі.

В бібліотеках освітніх закладів району підготовлено тематичні виставки та бібліотечні уроки для школярів:   «Українські письменники і поети про День Соборності України», «Історія Соборності українських земель».

 

 


 

Із новорічними святами дітей Олександрівського району вітали районна адміністрація, відділ освіти, Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району, обласний театр ляльок. Зима трохи нагадала, що вона прийшла холодним вітром та кригою, але ми їй дуже вдячні за рожеві щічки, а артистам за прекрасний настрій розваги і пісні.

 


 

Вітаємо всіх з Днем вишиванки!

 

Запорізький колегіум № 98 взяв участь у міському святковому флешмобі до Дня вишиванки!

Запорізький ліцей № 105 провів святковий флешмоб до Дня вишиванки на подвір’ї ліцею.

 


 

Мітинг до Дня пам'яті і примирення і 72-ї річниці Перемоги над нацизмом

 

Сьогодні 5 травня за традицією у Олександрівському районі відбувся мітинг до Дня пам'яті і примирення і 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Учні навчальних закладів району, ліцеї і коледжі, студенти вузів, представники підприємств і установ прийшли на мітинг з повагою і вдячністю до ветеранів війни, до воїнів Великої Перемоги, які визволяли наше місто, наш край і Батьківщину від фашизму. Діти дарували ветеранам квіти, для них співали пісні співаки, їм дякували за Перемогу. Не забули і про тих, хто віддав своє життя заради нашого. Урочисто Хвилиною мовчання, приспущеними прапорами згадували тих воїнів, які загинули на війні або померли вже після неї. Небагато вже сил у ветеранів, але це свято і наше поважне відношення до них, до їх подвигу додає їм сил. Виступаючі на мітингу бажали ветеранам здоров’я і довгого життя. 

 

 


 

День пам'яті та примирення у ЗЛ №105

 

 


 

Акція «Серце до серця»

 

Учнівське самоврядування Олександрівського району організувало участь у Х Всеукраїнській акції «Серце до серця» - 2017». У цьому році акція проведення для придбання обладнання для дитячої обласної для дітей з вадами зору.

В навчальних закладах Олександрівського району були встановлені скриньки для збору коштів. До 09.04.2017 року відповідальні особи зібрані гроші переказали на благодійний рахунок. Загальна сума зібраних коштів склала: 3 тисячі 738 гривень. Дякуємо учням, педагогам і батькам за участь у акції.

 

 


 

До Дня захисника Вітчизни

 

13 жовтня учнівське самоврядування Запорізької школи №5 привітали зі святом Захисника України військових з АТО, які знаходяться на лікуванні у військовому обласному шпиталі міста Запоріжжя. Передали вітальні листівки,солодощі, воду, засоби гігієни, які учні збирали у рамках акції Привітай захисника. Бажаємо нашим захисникам швидко одужання.

13 жовтня в Запорізькій школі №5 напередодні Дня захисника України, Дня визволення міста, Дня українського козацтва, Покрови, Створення УПА було проведено свято, вставка малюнків та книг, фото силами учнів школи. Всім дякуємо за участь.

 


 

Пройшов районний етап всеукраїнської патріотичної військово – спортивної гри «Сокіл» («Джура») в Олександрівському районі м. Запоріжжя.

«Душу – Богові, життя – Україні, честь – собі!» -під таким гаслом 06 жовтня 2016 вперше в Олександрівському районі пройшла патріотична військово – спортивна гра «Сокіл» («Джура»). У грі взяли участь джури козацькі 8 класів навчальних закладів району.

За програмою патріотичної військово – спортивної гри «Сокіл» («Джура») учасники взяли участь у конкурсах: «Таборування», «Представлення рою», «Впорядкування», «Ведун», «Рятівник», «Стрільба», «Смуга перешкод», «Варта. «Героям слава!»

У грі взяли участь рої навчальних закладів Олександрівського району: «Лугарі»(ЗНЗ № 1), «Гайдамаки»(ЗГ № 2), «Козацький рід»(ЗНЗ № 3), «Місяць» (ЗНЗ № 3), «Відважні запорожці» (ЗГ № 11), «Рой Калнишевського» (ЗНЗ № 15), «Козаки» (Академічний ліцей»), «Соколята» (ЗНЗ № 76), «Торнадо» (колегіум № 98), «Нащадки козаків» (ліцей № 105), «ліцейські козачата» (Технічний ліцей»).

Нашими добрими друзями і помічниками в проведенні патріотичної військово – спортивної гри «Сокіл» («Джура») стали: Адміністрація Олександрівського району Запоріжжя, адміністрація ЦП «Дубовий Гай», заступник директора парку Кохай Олександр, кошовий отаман Громадської дитячої козацької організації «Молода Січ» Шеремет А.М., отаман куреня «Гайдамаки» Олександрівського району , начальник обласного центру патріотичного виховання молоді Шконда М.А., заступник директора центру Точіліна Д.В., керівник обласного центру допомоги учасникам АТО Сквордяков О.А., керівник Дніпровської районної організації ТСО України Токар С.М., департамент патрульної поліції міста Запоріжжя.

За результатами гри:

І місце – «Рой Калнишевського» (ЗНЗ № 15);

ІІ місце – рой «Гайдамаки» (ЗГ № 2);

ІІІ місце – рой «Відважні запорожці» (ЗГ № 11).

 Вітаємо переможців! Бажаємо успіхів у наступному обласному етапі гри!

 


 

16 березня 2015 року у приміщенні театру ляльок для талановитих дітей навчальних закладів Жовтневого району відбувся обласний етап конкурсу «Таланти твої, Запорізький краю!». На конкурс було представлено 30 кращих виступів дітей, 17 із них обласне журі визначило як кращі, учні запрошені на наступний етап конкурсу. Журі відзначило сценічну культуру представлення номерів, яку  забезпечили конферансьє Кудін Дмитро (Запорізька гімназія №2 ім. Л.Українки) і Гуділіна  Аріна (Запорізький ліцей № 105), а також учні ЗНЗ №1 ім. Т.Шевченка Мартьянов Михайло і Архипов Олександр.

Традиційно концерт розпочав духовий оркестр ЗНЗ №15. Справжнім сюрпризом для всіх був виступ самодіяльного оркестру учнів ліцею №105, які самі зібрали оркестр і зіграли гімн України. Концерт показав що учні навчальних закладів вміють писати і декламувати свої вірші, танцювати, володіють основами театрального мистецтва і те, що Жовтневий район, продовжуючи свої традиції  залишається музичним і співучим.

 

В той же день пройшла виставка образотворчого і ужитково – побутового мистецтва. На виставці було представлено 54 роботи ужитково – побутового мистецтва 14 із них журі визначило як найкращі; 71 робота образотворчого мистецтва, із них 24 визначені як найкращі і відзначені обласним журі. 

 

Фотоальбом

 


 

20 листопада о 12.00  в приміщенні актової зали школи № 5 Жовтневого району відбувся V районний фестиваль - «Коло друзів».

На фестивалі було представлено творчість   українського, вірменського, російського єврейського, болгарського і грузинського народів.  Діти , які представили культуру свого народу навчаються в школах Жовтневого району , на фестиваль були запрошені колективи Жовтневого ЦТД та Ю.

Організаторів фестивалю і дітей,які брали в ньому участь підтримали діаспори вірменського,грузинського і єврейського народів Запорізького краю.

Всі були єдині в тому, що 110 національностей ,що проживають в Запорізькому краї разом подолали війну , відбудову і зараз дружні і єдині долатимуть всі труднощі, які випали на долю краю і держави.

Нас багато – нас не подолати!

Фотоальбом