МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОГО РАЙОНУ м.Запоріжжя

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Методична робота

Районні методичні об’єднання

РМП ІАМЦ (Жовтневий район) на ЗапоВікі

Клас

Керівник

Контакти

Электрона  адреса 

Об’єднання класних керівників 5-х класів

Шамрай Світлана Володимирівна,

заступник директора ЗНЗ №5 

764-36-21

sve.vit_0810@mail.ru

Об’єднання класних керівників 6-7 класів

Стрельцова Ірина Григорівна,

заступник директора Запорізької гімназії  №2 ім. Л. Українки

 286-28-62

zam1962@ukr.net

Об’єднання класних керівників 8-9 класів

Міхайлова Оксана Леонідівна,

заступник директора колегіуму №98 

286-28-44

Oksana.Mihaylova.zp@gmail.com

 


 

Семінар для заступників директорів з виховної роботи.

Сьогодні 14 лютого 2018 за планом методичної роботи району в приміщенні ЗГ №11 для заступників директорів з виховної роботи і педагогів – організаторів пройшов семінар за темою: «Партнерство і лідерство командної роботи. Мистецтво взаєморозуміння – шлях до успіху».

 Семінар підготувала і провела керівник РМО психологів і соціальних педагогів Олександрівського району, психолог ЗГ №11 Арутюнян Каріне Арташесівна.

 


 

РМО класних керівників

За планом роботи в Олександрівському районі пройшли засідання РМО класних керівників. Методичні об’єднання вивчали Закон України «Про освіту» (продивились презентацію), розглянули питання наскрізного виховання і формування європейських цінностей в освітніх закладах, обговорили питання, що турбують вчителів відповідно до вікових особливостей учнів. Класні керівники 5 - х класів разом із суспільною організацією «Флоренс» розглянули вправи з формування колективу класу, попередження конфліктних ситуацій в сім’ї і школі, попередження насильства в сім’ї. (керівник РМО педагог – організатор ЗЗСО № 5). На засіданні РМО класних керівників 6 – 7 класів ознайомились з питанням «Детиноцентризм як принцип виховання і розвитку дитини», виконали вправи, які підготувала заступник директора ЗГ № 2, керівник РМО Стрельцова І.Г. Засідання методичного об’єднання класних керівників 8 -9 класів було присвячено формуванню ЗСЖ. Тому на засідання була запрошена Гриндюк М.В. кваліфікований спеціаліст з питань попередження шкідливих звичок, наркоманії і пияцтва серед молоді і підлітків; вона надала класним керівникам інформацію і поради. Керівник РМО Михайлова О.Л. запропонувала розглянути питання про небезпечні комп’ютерні квести, подолання стресів дітей підліткового віку.

 

Заступник директора ЗЛ № 105 і керівник РМО класних керівників 10 – 11 класів Куртова С.С. запропонувала класним керівникам практичну допомогу у використанні нетрадиційних форм роботи з формування творчих здібностей дітей.

 

 


 

23.02.2017 для заступників директорів і педагогів навчальних закладів району проведено семінар за темою: «Сучасні пріоритети освітньо-виховного процесу в контексті національно-патріотичного виховання дітей та молоді». Семінар розпочався з відкритого заняття – тренінгу з курсу для старшокласників «Кроки до порозуміння», який провела  педагог-організатор ЗЗШ №5 Шамрай С.В.

Богомолова Н. М., методист Регіонального інформаційно-аналітичного центру «Освіта та громадянське суспільство» Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти виступила доповідачем з питання: «Сучасні акценти національно-патріотичного виховання».

Шконда М.А., директор Обласного центру патріотичного виховання молоді розглянула питання семінару: «Сучасні акценти національно-патріотичного виховання».

Під час семінару його керівники Богомолова Н. М., Шконда М.А. демонстрували презентації, фільми , проводили «руханки» відповідно до теми семінару.

Останнє питання семінару представив Шишко А.П., майстер спорту України з хортингу: «Школа сили і честі юного українця: національно-патріотичне виховання засобами Хортингу».

Всі учасники семінару отримали методичні матеріали (презентації, фільми) і книги з національно – патріотичного виховання і з важливіших питань сучасної політики України у 7 примірниках.

Учасники семінару отримали знання і навички роботи з патріотичного виховання учнівської молоді на районному семінарі, який підготували і провели для нас директор КЗ «ОЦПВМ» ЗОР Шконда М.А., методист Регіонального інформаційно-аналітичного центру «Освіта та громадянське суспільство» Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Богомолова Н.М.

 


 

«Лотос що розкривається»

 

09.02.2017 в залі територіального відділу освіти Олександрівського району заступники директорів і педагоги – організатори взяли участь у семінарі з питань організації і планування роботи, пошуку нових ідей за методом японця Ясуо Мацумура (компанія Clover Management Research японського міста Тіба) «Лотос що розкривається», який побудований на стратегії Томаса Еліота. Цей метод сприяє розвитку нестандартного творчого мислення, швидкому пошуку нового рішення проблем. Ось так від методу «печа куча» та «Лотос що розкривається» ми знайомимось із японськими методами ефективної роботи. В цьому році це актуально ще й тому, що Президент України оголосив 2017 рік – роком Японії в Україні.

 

Знайомитись із новими методами нам допомагала викладач ЗОІППО, кандидат історичних наук, доцент Сирцова Ольга Миколаївна. 

 


 

Методичне об’єднання класних керівників 8 – 9 класів

13.01.2017 в Запорізькому колегіумі  №98 відбулось засідання районного методичного об’єднання класних керівників 8 – 9 класів.

Керівник РМО – заступник директора Запорізького колегіуму №98 – Міхайлова О.Л. 

 


 

Методичне об’єднання класних керівників 10 – 11 класів

 

13.01.2017 в Запорізькому ліцеї №105 відбулось засідання районного методичного об’єднання класних керівників 10 – 11 класів.

Керівник РМО – заступник директора Запорізького ліцею №105 – Куртова С.С. 

 


 

Про РМО класних керівників 5 – х класів

 

13.01.2017 року в ЗЗШ №5 було проведено районне методичне об’єднання класних керівників 5 класів. Класних керівників познайомили з пам’ятними датами року, що наступив, наголошено, що 2017рік - це рік Японії, надана література до пам’ятних дат, що відзначатимуться у січні в Україні. А далі всі сіли в коло і продовжили спілкування. Гостями на РМО були представники центру «Флоренс», які познайомили з різноманітними формами роботи з дітьми. Були проведені декілька вправ. Всі охоче брали участь у їх виконанні. Зустріч була теплою та корисною.

Керівник РМО класних керівників 5-х класів  - Шамрай С.В.

 

 


 

Про РМО класних керівників 6,7 – х класів

 

13.01.2017 року в ЗГ №2 імені Лесі Українки пройшло друге районне засідання класних керівників 6,7-х класів на тему: «Педагогіка виховання і управлінський цикл у роботі класного керівника». На черзі денній стояли питання:

1. Гра з учасниками РМО «Створення гарного настрою».

2. Вікові особливості 12,13-річних дітей. Криза 13 річного віку школяра.

Трегуб А.В, психолог ЗГ № 2.

3. Педагогіка виховання і управлінський цикл у роботі класного керівника.

4. Презентація посібника «Управлінський цикл у роботі класного керівника»

Стрельцової І.Г.

5. Планування управлінського циклу роботи класних керівників.

 

Учасникам РМО було запропоновано активну форму роботи з учнями класу «Створення гарного настрою». Кожному учаснику була подарована квіточка, на якій класні керівники писали слова про гарний настрій, а потім на дошці було створено «Квітку гарного настрою».

На першому засіданні не змогла бути присутня психолог школи, тому її було запрошено на 2 засідання РМО класних керівників, де вона розповіла про вікові особливості дітей 12 та 13 років навчання. До уваги класних керівників було запропоновано презентацію про вікові особливості школярів 12, 13 років життя.

 

Головною темою лекції для класних керівників 6,7-х класів було питання про «Педагогіку виховання та управлінський цикл у роботі класного керівника». Основні питання, на які зверталася увага вчителів: педагогіка виховання, управлінський цикл у роботі класного керівника, патріотизм, завдання класного керівника щодо виховання у підростаючого покоління патріотичних почуттів, основні документи, за якими з цього питання повинен працювати класний керівник, інновації щодо виховання патріотизму, рефлексивно-експліцитний метод за І. Бехом, наративний метод, метод проектів, технологія підготовки та проведення заходу, гуманізація школи, критерії ефективності виховної роботи.

Після лекції-бесіди відбулася презентація навчально-методичного посібника «Управлінський цикл у виховній роботі» ( Стрельцова І.Г. заступник директора з навчально-виховної роботи ЗГ № 2 імені Лесі Українки). У презентації звернено увагу на три розділи книги: теоретичний матеріал, практичні матеріали заступника директора з навчально-виховної роботи школи та сценарії заходів і конспекти класних годин, проведених у гімназії на протязі останніх двох років. В учасників також засідання була можливість потримати цю книгу в своїх руках.

 

У практичній частині учасникам було запропоновано опрацювання тексту «Легенда про жінку та трьох її синів» та анкета «Мій управлінський цикл» щодо дослідження елементів управлінського циклу у роботі присутніх класних керівників. Сильною ланкою стали елементи: планування, практична діяльність. Слабкою ділянкою є діагностика, аналіз та корекція роботи , заходів тощо класних керівників.

Друге практичне завдання стосувалося створення анкети з патріотичного виховання. Саму анкету не було створено, але були дані рекомендації, як підготувати для учнів свого класу анкету з патріотичного виховання.

Керівник РМО класних керівників - Стрельцова І.Г.


 


 

Заступник директора Запорізького колегіуму №98 Міхайлова О.М., керівник РМО класних керівників 8 – 9 класів Олександрівського району 20.10.16 р. організувала і провела зустріч з класними керівниками району.

 

Ключовими питаннями на методичному об’єднанні були наступні:

1.Про нормативно - правове забезпечення виховного процесу. Про організацію навчально - виховної роботи у 2016-2017 н.р. в рамках проведення Року Державності. Ознайомлення з методичними рекомендаціями для загальноосвітніх навчальних закладів до відзначення пам’ятних дат у рамках Року Державності України.

2. Роль діагностики в системі виховної роботи класного керівника.

3.Створення психологічної атмосфера в колективі.

 


 

21 жовтня на базі ЗОШ №5 було проведено районне методичне об’єднання класних керівників 5 класів. На методичне об’єднання були запрошені представники Центру "Флоренс". Класні керівники, учасники РМО на своїй першій зустрічі знайомились з колегами, обговорювали проблеми та рішення щодо адаптації п’ятикласників, ролі класного керівника у створенні колективу. Час линув непомітно. Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері. Кожен для себе знайшов можливі шляхи розв’язання тих питань, які обговорювали.

 


 

За планом роботи районного методичного кабінету територіального відділу освіти Олександрівського району 13 жовтня 2016 в приміщенні гімназії № 2 ім. Л. Українки заступники директорів з виховної роботи взяли участь у майстер – класі Стрельцової І.Г., заступника директора гімназії.

Захід був спланований за матеріалами учасника сьомої міської педагогічної виставки перспективного досвіду Стрельцової І.Г., яка представила свою авторську роботу за темою: «Управлінський цикл у виховній роботі».

Під час заходу були розглянуті 2 питання:

- Про порядок і зміст проведення майстер - класів. Типові помилки.

- Майстер клас Стрельцової І.Г. (теорія і практична робота).

 


 

26 листопада в залі ТВО для методистів районних методичних підрозділів з виховання і розвитку міста Запоріжжя проведено майстер – клас методичного супроводу системи виховної роботи Жовтневого району. На заході були представлені авторські програми, система взаємодії методичних структур: шкільних і районних методичних об’єднань, творчих груп, а також їх взаємодія із ЗОІППО і ІАМЦ. На заході були присутні педагоги – організатори і заступники директорів з виховної роботи. Своїм досвідом поділились: Ухналь О.Б. – методист РМП ІАМЦ, Романютенко І.Ю – заступник директора ЗГ №11, Стрельцова І.Г. – заступник директора ЗГ №2, Грицевська С.Б. – заступник директора ЗНЗ №15, Куртова С.С. – заступник директора ЗЛ №105, Міхайлова О.Л. – заступник директора колегіуму №98.

 

 

Підтримку учасникам майстер – класу надали заступники директорів Шамрай С.В. (ЗНЗ №5), Карпова В.Ю. (Академічний ліцей)

 

Наші колеги залишили нам приємні відгуки про отриману інформацію з досвіду роботи району, а для нас це був ще один крок вперед до самовдосконалення.