МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОГО РАЙОНУ м.Запоріжжя

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Методичне забезпечення

Перелік парціальних програм гуртків в дошкільних навчальних закладах

Перелік програм соціально-психологічного змісту, психологічного і соціологічного інструментарію, рекомендованих для затвердження та впровадження у 2014 році

 

 

Атестація – значима професійна подія. «Тиждень професійної майстерності» педагогів Олександрівського району: майстер-класи, перегляди різних видів педагогічної взаємодії, тренінги, презентаційні методичні та професійні портфоліо…

ДНЗ №164

Майстер-клас "Народна іграшка-мотанка". Вихователь ДНЗ №164 Логвина Т.В.

 

ДНЗ №182

Заняття з розвитку мовлення.Тема Посуд. Вихователь ДНЗ №182 Азарова Л.П.

 


 

Реалізація завдань з патріотичного виховання в контексті розвитку духовного потенціалу особистості дитини розглянуто та обговорено на обласному семінарі «Національно-патріотичне виховання засобами музичного мистецтва», засідання якого проведено в дошкільному закладі №182. Теоретичні аспекти та інструктивно-методичні рекомендації висвітлено працівниками кафедри дошкільної освіти КЗ ЗОІППО Самсоновою О.О., старшим викладачем, Михайлова Л.М, доцентом, кандидатами педагогічних наук. В практичній частині репрезентовано досвід роботи «Виховання любові до рідного краю у старших дошкільників засобами музичного мистецтва» Синяк І.М., музичним керівником закладу.

Буклет

 


 

27.10.2016 р. в дошкільному навчальному закладі №164 "Золотий ключик" відбувся обласний науково-практичний семінар: "Формування патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку шляхом впровадження в освітній процес спадщини В.О. Сухомлинського". В роботі семінару взяли участь вихователі, вихователі - методисти з міста Запоріжжя та Запорізької області ( м. Енергодар, м.Вільнянськ та селищ Запорізького району Балабине, Біленьке,Кам'янка, Широке). В ході семінару презентовано досвід роботи педагогів дошкільного закладу "Патріотичне виховання дошкільників: педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського та її втілення в освітній процес дошкільного закладу" (Корнієнко С.С., вихователь-методист). Презентація творчого доробку педагогів: програми з народознавства "До джерел народних" (Логвина Т.В., керівник гуртка з народознавства) та парціальної програми з соціально-емоційного розвитку дітей старшого дошкільного віку за педагогічною спадщиною та літературними творами В.О.Сухомлинського"Стежинами казки у світ людських стосунків" (Береза Т.С., практичний психолог) мали як методичний так і емоційний вплив на присутніх.

Педагогічний інтенсив - майстер – класи "Красиве та корисне", практичного психолога Берези Т.С. , "Народна іграшка – мотанка "Зайчик на пальчик", керівник гуртка Логвинової Т.В. не залишив байдужим жодного учасника. 

Буклет

 


 

Новації в дії

Вдалий старт міського проекту сертифікованих методичних навчань для вихователів дошкільних навчальних закладі «Сучасні технології розвитку сенсорно-пізнавальних та математичних компетентностей». Майстер – клас «Ігри з логічними блоками Дьєнеша – як засіб розвитку прийомів розумових дій у дошкільників» проведено в спеціальному дошкільному закладі №36 Олександрівського району на високому професійному та методичному рівні. 

Буклет

 


 

Лінгвостудія

Комунікативна компетентність педагога, майстерність психологічного спілкування є необхідним інструментом гуманізації освіти.. Професійно майстерним можна вважати вихователя, котрий має не лише глубокі спеціальні знання, а й мовно-комунікативну підготовку, гармонійно поєднує освіченість, моральну вихованість. Знавцями української мови, керівниками дошкільних навчальних закладів №25 Заікою Н.М, №98 Дудник Р.Л. проведено тренінгове заняття для вихователів Учасники вправлялися в особливостях керування в сучасній українській мові, вживані  іменників, прикметників. 

Матеріали тренінгу

 


 

Фокус-група «Компенсуюче навчання: індивідуальна освітня програма»

 

Модератор групи: Діденко Р.М., заступник директора ЗОШ №3

 

Категорія учасників -  вчителі початкових класів інклюзивної та корекційної освіти:

Кокарєва І.Г., ОЗ №1

Турчинко Л.Г., ОЗ №1

Подлєвська Г.В., ОЗ №1

Кузькіна О.Ю., ОЗ №3

Луганська Г.О., ОЗ №3

Чернявська О.В., ОЗ №3

Буртова Н.С.,ОЗ №5

Красота О.В., ОЗ №5

Балицька А.О., ОЗ №5

 

Мета:

- забезпечення системи підтримки і професійного супроводження  педагогів інклюзивної та корекційної освіти у оволодінні технологією індивідуального планування змісту освітніх послуг;

- формування навичок командної взаємодії;

- вироблення спільного бачення ефективної організації корекційного процесу дитини з особливими потребами в умовах навчального закладу.

 

Очікуваний результат:

- забезпечення групової динаміки;

- створення атмосфери довіри та можливості вільного спонтанного висловлювання;

- моделювання алгоритму взаємодії суб’єктів корекційного впливу.

 

1 засідання

1. Визначення поняття «Фокус-група»

2. Встановлення регламенту роботи.

3. Інструкція для учасників.

4. Знайомство з кожним учасником  Вправа «Знайомство».

5. Педагогічний інтенсив: майстер-клас «Індивідуальна освітня програма: завдання, структура, зміст»

6. Методичний діалог: понятійний апарат.

7. «Відкрита трибуна»: висловлювання власних думок за змістом обговорення, уточнення завдання, подяка за співпрацю.

 

 


 

26.11.2015 в дошкільному закладі №55 «Калиновий цвіт» проведено майстер-клас «Патріотичне виховання дошкільників засобами музейної педагогіки». Захід заявлено за програмою сертифікованих методичних навчань для педагогів дошкільної освіти.

 

Інформаційна довідка про майстер-клас

План-конспект майстер-класу

Особливості створення екологозмістовного освітньо-розвивального середовища у ДНЗ №130 (презентація)

 

 

 

 


 

Майстер-клас «Технологія створення проекту: «Освітній проект: навчальна презентація у роботі з дітьми» для педагогів навчальних закладів району. 

 

Інформаційна довідка про майстер-клас

План-конспект майстер-класу

 

 

 


 

18.11.2015р. о 13.00 на базі дошкільного навчального закладу №55 «Калиновий цвіт» проведено перше засідання Педагогічного марафону «Здоров’я збережувальні технології в освітньо-виховному процесі дошкільного закладу».

Майстер-клас з теми: «Впровадження здоров’язберігаючої технології В.П. Базарного у роботі з дітьми дошкільного віку» відвідало 14 педагогів   (7 інструкторів фізичної культури, 7 вихователів) ДНЗ Жовтневого району.

Вихователем-методистом дошкільного закладу Чорною Ганною Борисівною та вихователем Куліченко Тетяною Олександрівною репрезентовано досвід роботи з впровадження здоров’язберігаючої технології В.П. Базарного у роботі з дітьми дошкільного віку.

 

 

 

 


 

8 листопада 2015 року проведено засідання Школи молодого педагога за участю вчителів –початківців та наставників (початкова ланка).

 

Матеріали засідання:

 

План проведення ШМП

Молодому вчителю (брошура)

Самоаналіз уроку

Планування самоосвіти вчителя, рекомендації

Упражнение "Я - реальный, Я - идеальный"

Организация работы с молодыми специалистами (презентація)

Реалізація проекту «Асоціація молодих педагогів» (презентація)

 

 

 

 

 


 

28 жовтня 2015 року в ЗЗШ №76 проведено засідання творчої майстерні «Формування учнівського колективу, розвиток творчих здібностей в умовах ГПД засобами КТС». В заході взяли участь вихователі ГПД (всього 10) навчальних закладів району.

 

 

 

 

 


 

Архів: Методичне забезпечення 2014-15 н.р.