МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОГО РАЙОНУ м.Запоріжжя

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Перспективний педагогічний досвід

Районний семінар для керівників закладів загальної середньої освіти

28 березня 2018 року в гімназії №11 відбувся семінар директорів та заступників директорів закладів загальної середньої освіти Олександрівського району з теми «Управління закладом освіти в умовах євроінтеграції. Участь у Міжнародних освітніх програмах, проектах, конкурсах – шлях до життєвого успіху випускника».

З вітальним словом до учасників семінару звернулась начальник територіального відділу освіти Єременко Л.В.
Директор гімназії Непрядкіна С.Ю. презентувала роботу навчального закладу щодо розвитку в особистості дитини ціннісних орієнтацій, загальножиттєвих компетентностей та вмінь, необхідних для життя в сучасному європейському співтоваристві.

На семінарі розглядалися найактуальніші питання щодо ефективного вивчення іноземних мов та створення комунікативного середовища. У рамках заходу популяризувалися міжнародні освітні проекти та участь закладів освіти у їх реалізації.

Заступник директора Бектурганова В.В. поділилася проектним досвідом. Вона розповіла, що вчителям гімназії вдалося налагодити зв’язки із зарубіжними партнерами в рамкам наступних проектів: «Коло друзів», керівник проекту Ляшенко К.М.; «На перехресті культур», керівник проекту Купець Я.І.; «Німецька у світі», керівник проекту Федькова В.В.

Вікторія Володимирівна поділилася приємною новиною, що в 2017/2018 н.р. гімназії вдалося долучитися до міжнародного проекту Generation Global, який діє за підтримки Фонду Тоні Блера. А 7 лютого та 15 березня 2018 р. учні 8, 9 та 11-х класів взяли участь в перших відеоконференціях в рамках цього проекту.

Також на семінарі виступили вчителі англійської мови Ляшенко К.М. та Ремарчук Н.С., вчитель німецької мови Федькова В.В., вчитель математики Станова Н.С., що зазначали, як участь у міжнародних проектах допомагає формувати важливі компетентності та вміння, підвищує мотивацію учнів до вивчення навчальних предметів. 

Учасники семінару дали високу оцінку заходу, подякували за надану можливість ознайомитися із сучасними тенденціями викладання в школі.
Окрасою заходу була виставка дитячих робіт з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва, які підготовлені під керівництвом вчителя трудового навчання Топчій І.В. 
Тепла зустріч закінчилася святковим концертом. Учні гімназії порадували учасників семінару своїми талантами.

 


 

Майстер-класи вчителів-наставників на базі ЗЗСО №1 ім. Т.Г.Шевченка

21 лютого 2018 року на базі Запорізької загальноосвітньої школи №1 ім. Т.Шевченка в рамках реалізації міського проекту «Асоціація молодих освітян Запоріжжя» (4 сесія) відбулися майстер-класи наставників для молодих та малодосвідчених педагогів Олександрівського району. В майстер-класах взяли участь 18 вчителі початкових класів та 12 вчителів-предметників.

Перед початком з вітальним словом звернулася директор школи Андрієнко Оксана Володимирівна, яка ознайомила присутніх із учителями школи, що перебувають у постійному творчому пошуку. Заступники директора Костенко Алла Михайлівна, Маркова Лариса Володимирівна націлили учасників заходу на активну роботу та побажали подолання труднощів на шляху до високого професіоналізму.

 

Вчителі-методисти ЗЗСО№1 поділилися досвідом використання сучасних методів прийомів, які стимулюють навчальну діяльність, формують пізнавальний інтерес, створюють на уроці ситуації зацікавленості. Презентовані приклади практичного методу (вчитель математики Рабінович Ж.А.), SWOT-аналізу (вчитель географії Дунаєва Н.М.), побудови головоломок – кроссенсів (вчитель української мови та літератури Марченко Н.М.). Інтерактивна міні-лекція «Формування системного мислення школярів за допомогою інтелект-карт» (вчитель історії Мережко З.В.) супроводжувалась практичною роботою по створенню структурно-логічних схем за допомогою комп’ютерної програми Free Mind. Вчитель початкових класів Подлєвська Г.В., практичний психолог Комісар Н.М. познайомили учасників з прийомами педтехніки управління класом.

 

Майстер-класи пройшли на високому рівні. Доброзичлива обстановка сприяла ефективній роботі та створенню позитивного настрою, який отримали учасники АМО.

Наприкінці зустрічі молоді вчителі району від щирого серця подякували майстрам за роботу, побажали їм успіхів та висловили надію на подальші зустрічі.

 

Районний методичний кабінет територіального відділу освіти Олександрівського району долучається до побажань і дякує педагогічному колективу ЗЗСО№1 за плідну співпрацю. Зичить йому креативних ідей, талановитих учнів, успіхів у реалізації творчих задумів.

 

Семінар «Впровадження STEM-освіти»

 

13 грудня 2017 року на базі Запорізького технічного ліцею з метою популяризації ідей STEM-освіти відбувся семінар для директорів та заступників директорів освітніх закладів Олександрівського району, який відкрила начальник територіального відділу освіти Єременко Л.В.
В рамках проведення семінару виступили завідуюча РМК Пудак К.І., яка окреслила моделі та етапи впровадження STEM в освітніх закладах. Методист РМК Соколенко С.Л. розкрила питання можливостей реалізації STEM-освіти в початковій школі.

 

Директор технічного ліцею Баглер І.О. презентував досвід роботи педагогічного колективу з впровадження окремих практик STEM-освіти.
Білоус С.Ю., завідувач філії науково-дослідної експериментальної лабораторії НЦ «МАН України», вчитель фізики ліцею представила власну модель управління STEM-освітою на базі педагогічної системи «Школа - МАН».

Ткаченко Т.В., керівник районного методичного центру, вчитель інформатики та робототехніки продемонструвала результати впровадження робототехніки – як одного із ключових напрямів STEM-освіти в ліцеї.

 

В ході роботи семінару перед учасниками виступили учні ліцею з презентаціями своїх науково-дослідницьких робіт, проектів, а саме:

1. «Нераціональне використання природних ресурсів та оптимізація паперового і поліграфічного виробництва» - Батіг Олександр, учень 11 кл., переможець Всеукраїнської олімпіади з екології;

2. «Арбалет як засіб фізичного дослідження» - Новік Вадим, учень 11 кл., переможець Всеукраїнської виставки «Майбутнє України-2017», Всеукраїнського конкурсу МАН;

3. «Місіі робота» з теми сезону «Вода і людина» - Шикалов Данило, учень 11 кл., Моргун Вікторія, учениця 10 класу, переможці Всеукраїнської олімпіади з робототехніки, учасники міжнародної програми First Lego League.

 

У підсумковій частині зазначеного заходу, що проводилась у формі управлінського інтенсивну, учасники семінару були залучені до живої дискусії, під час якої обговорили проблеми STEM-навчання та шляхи його подальшого впровадження в освітньої діяльність шкіл в рамках реалізації державної політики з урахуванням нових вимог Закону України «Про освіту».

 


 

Досвід роботи Соловйової Світлани Миколаївни, музичного керівника ДНЗ №19 Запорізької міської ради Запорізької області

з теми «Формування музично-рухових творчих здібностей у дошкільників мовою гри»

 


 

08.02.2017 в Запорізькій загальноосвітній школі №15 для бібліотекарів відбулась презентація досвіду організації в школі літературної гри «Лабіринт» за улюбленими книжками юних читачів.

Досвід роботи презентували Завірова Ольга Миколаївна заступник директора ЗЗШ №15 і Циганок Олена Геннадіївна завідуюча бібліотекою ЗЗШ №15 – учасники сьомої міської педагогічної виставки перспективного передового досвіду.

 


 

  Єдиний методичний день для вчителів-предметників

25-26 березня 2015 р. в Жовтневому районі проведено єдиний методичний день для вчителів-предметників. Головним завданням заходу було підведення підсумків роботи за рік, аналіз виконання завдань, поставлених перед РМЦ на навчальний рік, оцінка ефективності проведення методичних заходів. Заслухані результати  роботи  творчих та динамічних груп, майстер-класів та інших творчих об’єднань, що працювали в рамках РМЦ. В ході  колективного обговорення результатів  роботи за рік  були виявлені як  позитивні тенденції так і основні проблеми в діяльності РМЦ в поточному році. Це дозволило визначити коло завдань на новий навчальний рік.

Ми пишаємося досягненнями наших колег і висловлюємо сердечну вдячність за невтомну працю, великий талант і покликання сіяти мудрість і знання!

 

Фотоальбом

 

 


 

Засідання районних методичних центрів (об’єднань)

14-15 січня 2015 року на базі навчальних закладів Жовтневого району відбулося ІІІ засідання районних методичних центрів (об’єднань). На засіданні вчителі обговорили наступні питання:

  • Інноваційні технології  на уроках математики, інформатики, географії, російської мови.
  • Нестандартний урок як засіб організації навчання англійської мови.
  • Метод арсенал, який впроваджується для підвищення ефективності сучасного уроку німецької мови з використанням медіа технологій.
  • Забезпечення творчої діяльності учнів на уроках української мови, фізики.
  • Компетентнісний підхід на уроках біології – переорієнтація з процесу навчання  на результат.
  • Значення перспективного педагогічного досвіду для підвищення фахової майстерності вчителя хімії.

Також педагоги мали можливість презентувати власні методичні та педагогічні наробки, ділилися власним досвідом.

Засідання пройшли емоційно, цікаво та результативно.

Пропонуємо переглянути матеріали з досвіду роботи вчителів математики Іваніцької Н.В., Ясир А.Л.(ЗОШ№76), Геращенко Н.А.(ЗЛ№105).