МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОГО РАЙОНУ м.Запоріжжя

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Перспективний педагогічний досвід

Семінар «Впровадження STEM-освіти»

 

13 грудня 2017 року на базі Запорізького технічного ліцею з метою популяризації ідей STEM-освіти відбувся семінар для директорів та заступників директорів освітніх закладів Олександрівського району, який відкрила начальник територіального відділу освіти Єременко Л.В.
В рамках проведення семінару виступили завідуюча РМК Пудак К.І., яка окреслила моделі та етапи впровадження STEM в освітніх закладах. Методист РМК Соколенко С.Л. розкрила питання можливостей реалізації STEM-освіти в початковій школі.

 

Директор технічного ліцею Баглер І.О. презентував досвід роботи педагогічного колективу з впровадження окремих практик STEM-освіти.
Білоус С.Ю., завідувач філії науково-дослідної експериментальної лабораторії НЦ «МАН України», вчитель фізики ліцею представила власну модель управління STEM-освітою на базі педагогічної системи «Школа - МАН».

Ткаченко Т.В., керівник районного методичного центру, вчитель інформатики та робототехніки продемонструвала результати впровадження робототехніки – як одного із ключових напрямів STEM-освіти в ліцеї.

 

В ході роботи семінару перед учасниками виступили учні ліцею з презентаціями своїх науково-дослідницьких робіт, проектів, а саме:

1. «Нераціональне використання природних ресурсів та оптимізація паперового і поліграфічного виробництва» - Батіг Олександр, учень 11 кл., переможець Всеукраїнської олімпіади з екології;

2. «Арбалет як засіб фізичного дослідження» - Новік Вадим, учень 11 кл., переможець Всеукраїнської виставки «Майбутнє України-2017», Всеукраїнського конкурсу МАН;

3. «Місіі робота» з теми сезону «Вода і людина» - Шикалов Данило, учень 11 кл., Моргун Вікторія, учениця 10 класу, переможці Всеукраїнської олімпіади з робототехніки, учасники міжнародної програми First Lego League.

 

У підсумковій частині зазначеного заходу, що проводилась у формі управлінського інтенсивну, учасники семінару були залучені до живої дискусії, під час якої обговорили проблеми STEM-навчання та шляхи його подальшого впровадження в освітньої діяльність шкіл в рамках реалізації державної політики з урахуванням нових вимог Закону України «Про освіту».

 


 

Досвід роботи Соловйової Світлани Миколаївни, музичного керівника ДНЗ №19 Запорізької міської ради Запорізької області

з теми «Формування музично-рухових творчих здібностей у дошкільників мовою гри»

 


 

08.02.2017 в Запорізькій загальноосвітній школі №15 для бібліотекарів відбулась презентація досвіду організації в школі літературної гри «Лабіринт» за улюбленими книжками юних читачів.

Досвід роботи презентували Завірова Ольга Миколаївна заступник директора ЗЗШ №15 і Циганок Олена Геннадіївна завідуюча бібліотекою ЗЗШ №15 – учасники сьомої міської педагогічної виставки перспективного передового досвіду.

 


 

  Єдиний методичний день для вчителів-предметників

25-26 березня 2015 р. в Жовтневому районі проведено єдиний методичний день для вчителів-предметників. Головним завданням заходу було підведення підсумків роботи за рік, аналіз виконання завдань, поставлених перед РМЦ на навчальний рік, оцінка ефективності проведення методичних заходів. Заслухані результати  роботи  творчих та динамічних груп, майстер-класів та інших творчих об’єднань, що працювали в рамках РМЦ. В ході  колективного обговорення результатів  роботи за рік  були виявлені як  позитивні тенденції так і основні проблеми в діяльності РМЦ в поточному році. Це дозволило визначити коло завдань на новий навчальний рік.

Ми пишаємося досягненнями наших колег і висловлюємо сердечну вдячність за невтомну працю, великий талант і покликання сіяти мудрість і знання!

 

Фотоальбом

 

 


 

Засідання районних методичних центрів (об’єднань)

14-15 січня 2015 року на базі навчальних закладів Жовтневого району відбулося ІІІ засідання районних методичних центрів (об’єднань). На засіданні вчителі обговорили наступні питання:

  • Інноваційні технології  на уроках математики, інформатики, географії, російської мови.
  • Нестандартний урок як засіб організації навчання англійської мови.
  • Метод арсенал, який впроваджується для підвищення ефективності сучасного уроку німецької мови з використанням медіа технологій.
  • Забезпечення творчої діяльності учнів на уроках української мови, фізики.
  • Компетентнісний підхід на уроках біології – переорієнтація з процесу навчання  на результат.
  • Значення перспективного педагогічного досвіду для підвищення фахової майстерності вчителя хімії.

Також педагоги мали можливість презентувати власні методичні та педагогічні наробки, ділилися власним досвідом.

Засідання пройшли емоційно, цікаво та результативно.

Пропонуємо переглянути матеріали з досвіду роботи вчителів математики Іваніцької Н.В., Ясир А.Л.(ЗОШ№76), Геращенко Н.А.(ЗЛ№105).