МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОГО РАЙОНУ м.Запоріжжя

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

РАЙОННІ МЕТОДИЧНІ ЦЕНТРИ

 

РАЙОННІ МЕТОДИЧНІ ЦЕНТРИ

Предмети

Керівник

Контакти

Веб-ресурс

Вчителі української та російської мови

Михайленко Тетяна Вікторівна

764-14-29

 

Ангійська мова

Шмоніна Наталія Олександрівна

63-28-42

 

Німецька мова

Федькова Віра Вадимівна 

764-14-29

 

Математика

Холявко Валентина Григорівна

289-13-37

 

Інформатика

Ткаченко Тетяна Віталіївна

720-22-23

 

Фізика, астрономія

Мінько Ольга Василівна

62-24-72,

62-00-51

 

Хімія

Яковенко Ірина Семенівна

720-22-23

 

Біологія та екологія

Роговська Світлана Вікторівна

63-28-42

 

Історія та правознавство

Ухналь Олена Борисівна

226-05-76

Сторінка на ЗапоВікі

Географія

Вербицька Наталія Борисівна

63-28-42

 

Економіка

Красновська Ольга Михайлівна

62-24-72, 62-00-51

 

Фізична культура

Деменчук Юлія Ігорівна

62-24-72, 62-00-51

Блог керівника МО

Основи здоров'я

Крестнікова Людмила Вікторівна

63-61-63

 

Музичне мистецтво

Надточій Юлія Віталіївна 

63-28-42

 

Образотворче мистецтво

Мірошнікова Антоніна Матвіївна

63-86-15

 

Обслуговуюча та технічна праця

Сорокіна Олена Володимирівна   

63-61-63

Сторінка на ЗапоВікі

Психологія, педагогіка та соціальна робота

Арутюнян Каріне Арташосівна 

764-14-29

 

Центр допризивної підготовки

Сорокін Ігор Георгійович

787-53-39

 

Бібліотекарі

Замч Людмила Петрівна

63-61-63

 

Початкова освіта

Огер Олена Миколаївна

764-13-12, 63-78-44

 

Вчителі 1-х класів

Кулявець Ольга  Миколаївна

63-28-42

 

Вчителі 2-х класів

Маркова Лариса Володимирівна

63-61-63

 

Вчителі 3-х класів

Мул Наталія Миколаївна 

720-22-03

 

Вчителі 4-х класів

Хрушкая Вікторія Валеріївна

63-61-63

 

Вчителі-логопеди

Рябчук Тамара Олександрівна

764-13-12, 63-78-44

 

Дошкільна освіта

Вініченко О лена Миколаївна

63-59-45

 

Вихователі раннього дошкільного віку

Макарова Наталя Іванівна

63-02-62

 

Вихователі молодшого дошкільного віку

Клименко Людмила Олександрівна

63-93-66

 

Вихователі старшого дошкільного віку

Чорна Ганна Борисівна

63-93-66

 

Музичні керівники

Синяк Ірина Миколаївна

63-59-45

 

 

15.02.2018 за планом роботи РМЦ вчителів історії в школі №5 пройшов семінар за темою: «Технологія навчального проекту з історії в закладах загальної середньої освіти».

З метою підготовки семінару була створена творча група у складі - Ухналь О.Б. – вчитель історії ЗНЗ № 15, керівник РМЦ вчителів історії Олександрівського району, Трегубенко Т.І. – вчитель історії ЗНЗ № 76; Міхайлова О.Л. заступник директора колегіуму №98, вчитель історії колегіуму, Горб Н.В. – вчитель історії Академічного ліцею.

Семінар було побудовано за проектною технологією, проведені всі етапи проекту, під час яких вчителі вивчали досвід колег, використовували різноманітні джерела інформації: книги, статті у фахових журналах, досвід роботи вчителів РМЦ, Інтернет – ресурс. Корисною для засвоєння технології проектної діяльності була практична частина семінару і презентація роботи груп тьюторами, учасниками творчої групи.

По закінченні семінару вчителі історії отримали методичний кейс з матеріалами для практичного втілення проектної технології.

Семінар досяг поставленої мети з підвищення рівня методичних компетентностей вчителя історії і правознавства з технології навчального проекту для його успішної роботи в умовах нової української школи і вирішив проблемне завдання семінару.

По закінченні роботи семінару вчителі заповнили анкети, в яких оцінили умови, технічне забезпечення, змістовне наповнення семінару. 

 


 

27 грудня 2017 в приміщенні бібліотеки ЗЗСО № 15 відбулось засідання районного методичного центру вчителів історії і правознавства Олександрівського району.

На методичному об’єднанні зібрались вчителі історії і правознавства всіх навчальних закладів району. За планом підвели підсумки організації, проведення районних олімпіад. Голови журі районних олімпіад Діденко Р.М., вчитель вищої категорії , методист - історія (ЗЗСО № 3) і Романютенко І.Ю., вчитель вищої категорії, методист – правознавство (ЗГ № 11) дали аналіз виконання учнями завдань олімпіади, підготовки їх до участі в олімпіадах. Вчителі разом прийняли рішення щодо організації проведення олімпіад на районному рівні і організаційні питання щодо прибуття учнів на обласний етап олімпіад. Також обговорили питання про участь учнів в МАН, конкурсах «Об’єднаймося ж, брати мої», «Лелека» про порядок участі вчителів історії і правознавства в міській виставці перспективного досвіду.

Продовжили вивчення статей Закону України «Про освіту», продивились презентацію.

На виконання вимог до освіти в новій українській школі вивчили питання з формування критичного мислення на уроках історії. З цим питанням виступили вчитель вищої категорії, методист Мережко З.В. (ЗЗСО № 1), а також учасник обласного тренінгу з розвитку критичного мислення учнів, вчитель вищої категорії, методист Осадчук С.А. (ЗГ № 2). Світлана Андріївна провела вправу з тренінгу, показала методи і прийоми формування критичного мислення на уроках історії в презентації. Нажаль, не встигли розглянути все, що планували. Час пройшов дуже швидко. Наступна зустріч відбудеться у лютому 2018 року. До неї також готуємо заздалегідь теоретичні і методичні питання. Гідно зустрічаємо оновлення української школи, готуємось брати в них участь.

 


 

РМЦ вчителів історії Олександрівського району

1 листопада 2017 в ЗНЗ № 1 ім. Т. Шевченка відбулось друге засідання РМЦ вчителів історії Олександрівського району. На засіданні вчителі історії ще раз розглянули Концепцію нової української школи, Закон України «Про освіту». А після цього вирішили переробити план РМЦ і створити новий за алгоритмом педагогічного проекту, і як складові проекту - особисті проекти із самоосвіти.

Дуже дякуємо за цікаві і корисні лекції, інтерактивні навчання викладачам КЗ «ЗОППО» ЗОР за атмосферу курсів, в якій народжуються нові ідеї.

 На методичному об’єднанні вчителів історії обговорили проблеми проведення шкільного етапу Всеукраїнських олімпіад з історії і правознавства, підготовки до районного етапу, його організації і проведення. Також, за круглим столом вчителі поділились новими цікавими методами і прийомами роботи з учнями на уроках, які виникли з початку навчального року.

На засіданні РМЦ вчителів історії було презентовано книгу Володимира Чопа і Ігоря Лимана «Місцями пам’яті повстанських перемог у запорізькому краї: Азовська операція Нестора Махна». Ознайомились, обговорили і вирішили відвідати музей в Гуляй – Полі, зустрітись із колегами.


 

Засідання РМЦ вчителів історії Олександрівського району

29.03.2017 в приміщенні ЗЗШ №15 пройшло методичне об’єднання вчителів історії і правознавства Олександрівського району. Вчителі історії району підвели підсумки участі учнів в обласних олімпіадах і МАН. Привітали колег ЗГ 2, 11, колегіуму №98, ЗЗШ №76 з перемогою учнів, а також привітали вчителів, учні яких стали переможцями конкурсів з історії: Завірову М.Л. (ЗЗШ №15), Романютенко І.Ю.(ЗГ №11), Трегубенко Т.І. (ЗЗШ №76). На зустрічі виступили вчителі Мережко З.В. (ЗЗШ №1), Шаповал Я.Г. (колегіум №98), Юльчієва Л.О. (ЗГ №11). Вчителі історії поділились досвідом роботи з колегами про роботу з обдарованими учнями, досвідом праці творчої групи щодо підготовки до роботи за новим Держстандартом у 9 класі, публікації робіт у фахових виданнях.

 

Також на засіданні розглядались питання:

1.Про підготовку до закінчення навчального року: ЗНО ( 11 клас), ДПА (9 клас).Типи завдань, підготовка учнів до їх виконання.

2.Нова література з історії України:

- української революції, Запорізького козацтва, персоналій в історії України;

- Книга Фадєєва О.С. «Долітописна історія України»;

- нові книги з історії України в шкільних бібліотеках.

3. Про відзначення 100 – річчя української революції. Рекомендації і поради.

4.Про участь у 8 міській педагогічній виставці перспективного досвіду.

 


 

Семінар для вчителів історії

Вчителі історії Олександрівського району 08.02.2017 взяли участь у семінарі за темою: «Засоби візуалізації навчального матеріалу на уроках суспільно – гуманітарних дисциплін». Семінар підготувала і провела викладач ЗОІППО, кандидат історичних наук, доцент Сирцова О.М.

Матеріали семінару є суттєвою допомогою в практичній роботі вчителя з організації сприйняття і засвоєння учнями інформації, співвідношення її у часі і просторі.