МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОГО РАЙОНУ м.Запоріжжя

РАЙОННІ МЕТОДИЧНІ ЦЕНТРИ

 

РАЙОННІ МЕТОДИЧНІ ЦЕНТРИ

Предмети

Керівник

Контакти

Веб-ресурс

Вчителі української та російської мови

Михайленко Тетяна Вікторівна

764-14-29

 

Ангійська мова

Шмоніна Наталія Олександрівна

63-28-42

 

Німецька мова

Федькова Віра Вадимівна 

764-14-29

 

Математика

Холявко Валентина Григорівна

289-13-37

 

Інформатика

Ткаченко Тетяна Віталіївна

720-22-23

 

Фізика, астрономія

Мінько Ольга Василівна

62-24-72,

62-00-51

 

Хімія

Яковенко Ірина Семенівна

720-22-23

 

Біологія та екологія

Роговська Світлана Вікторівна

63-28-42

 

Історія та правознавство

Ухналь Олена Борисівна

226-05-76

Сторінка на ЗапоВікі

Географія

Вербицька Наталія Борисівна

63-28-42

 

Економіка

Красновська Ольга Михайлівна

62-24-72, 62-00-51

 

Фізична культура

Деменчук Юлія Ігорівна

62-24-72, 62-00-51

Блог керівника МО

Основи здоров'я

Крестнікова Людмила Вікторівна

63-61-63

 

Музичне мистецтво

Надточій Юлія Віталіївна 

63-28-42

 

Образотворче мистецтво

Мірошнікова Антоніна Матвіївна

63-86-15

 

Обслуговуюча та технічна праця

Сорокіна Олена Володимирівна   

63-61-63

Сторінка на ЗапоВікі

Психологія, педагогіка та соціальна робота

Арутюнян Каріне Арташосівна 

764-14-29

 

Центр допризивної підготовки

Сорокін Ігор Георгійович

787-53-39

 

Бібліотекарі

Замч Людмила Петрівна

63-61-63

 

Початкова освіта

Огер Олена Миколаївна

764-13-12, 63-78-44

 

Вчителі 1-х класів

Кулявець Ольга  Миколаївна

63-28-42

 

Вчителі 2-х класів

Маркова Лариса Володимирівна

63-61-63

 

Вчителі 3-х класів

Мул Наталія Миколаївна 

720-22-03

 

Вчителі 4-х класів

Хрушкая Вікторія Валеріївна

63-61-63

 

Вчителі-логопеди

Рябчук Тамара Олександрівна

764-13-12, 63-78-44

 

Дошкільна освіта

Вініченко О лена Миколаївна

63-59-45

 

Вихователі раннього дошкільного віку

Макарова Наталя Іванівна

63-02-62

 

Вихователі молодшого дошкільного віку

Клименко Людмила Олександрівна

63-93-66

 

Вихователі старшого дошкільного віку

Чорна Ганна Борисівна

63-93-66

 

Музичні керівники

Синяк Ірина Миколаївна

63-59-45

 

 

Районний методичний фестиваль

 

Підсумки діяльності 2017/2018 навчального року  підводилися на Методичному фестивалі «Досвід, пошук, інновації». Рік був занадто насичений з професійної точки зору, багато в чому порадував, а Фестиваль став справжнім святом педагогічної майстерності, здобутків, творчості і натхнення.
25 квітня на базі Запорізької гімназії №2 відбувся захід, на якому було презентовано найкращі методичні здобутки районних методичних центрів. В ході творчого звіту  досвід  роботи щодо впровадження нових ідей, методичних знахідок, активізації методичної роботи представляли:

керівник РМЦ вчителів-філологів Михайленко Т.В.,

керівник РМЦ вчителів англійської мови  Шмоніна Н.О.,

керівник РМЦ вчителів історії  Ухналь О.Б.,

керівник РМЦ вчителів географії Вербицька Н.Б., 

керівник РМЦ вчителів хімії  Яковенко І.С.,

керівник РМЦ вчителів інформатики Ткаченко Т.В.,

керівник РМЦ  вчителів музичного мистецтва Надточий Ю.В.,

керівник РМО вчителів основ здоров’я Топчій І.В.,

керівник РМО вчителів фізичної культури Деменчук Ю.І.,

керівник РМО вчителів трудового навчання Сорокіна О.В.,

керівник РМО класних керівників 10-11 класів  Куртова С.С.,

Керівники районних професійних об’єднань знайомили заступників директорів з методичної роботи, вихователів-методистів, колег зі своїми педагогічними досягненнями, ділилися підходами до рішення педагогічних задач, сформованим стилем роботи.

 Педагогічні працівники Олександрівського району мали змогу підвищити професійну компетентність на тематичних майстер-класах, проведених в рамках Районного методичного фестивалю, а саме:

1. «Використання казкотерапії в роботі психолога», модератор – практичний психолог Запорізької гімназії №2 Трегуб О.В.;

2. «Інтерактивна школа для батьків майбутніх першокласників», модератор – практичний психолог Запорізької загальноосвітньої школи №5 Доновська О.В. та вчитель початкових класів Онуфрієнко О. В.;

3. «Дитячий фітнес - сучасний засіб фізичного виховання», модератор – методист, керівник гуртка «Фіткросики» ПНЗ «ЦТДтаЮ» Олександрівського району Чекулаєва М.В.;

4. «Запрошую до казки: експериментування дошкільників з різними природними матеріалами» модератор –учитель-дефектолог (тифлопедагог), ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 81 “Бірюсинка” Кузнецова Н.В.;

5. «Інфографіка як засіб оптимізації освітнього процесу в початковій школі» , модератор –вчитель початкових класів Запорізького Академічного ліцею Храпаль Л.В.;

6. «Реалізація компетентнісного підходу через запровадження кейс-технології», модератор – вчитель географії ЗЗШ№15 Вітчінкіна Я.С.
За відгуками педагоги збагатилися не лише професійним досвідом, а й позитивними емоціями, новими знайомствами.

На заключному етапі Фестивалю 26 квітня 2018 року в приміщенні ЗОШ№15 відбулося вшанування переможців, лауреатів, фіналістів методичних заходів різних рівнів. Начальник територіального відділу освіти Єременко Лідія В’ячеславівна вручила грамоти та подяки найкращим, найталановитішим, найактивнішим працівникам освітянської ниви.


15.02.2018 за планом роботи РМЦ вчителів історії в школі №5 пройшов семінар за темою: «Технологія навчального проекту з історії в закладах загальної середньої освіти».

З метою підготовки семінару була створена творча група у складі - Ухналь О.Б. – вчитель історії ЗНЗ № 15, керівник РМЦ вчителів історії Олександрівського району, Трегубенко Т.І. – вчитель історії ЗНЗ № 76; Міхайлова О.Л. заступник директора колегіуму №98, вчитель історії колегіуму, Горб Н.В. – вчитель історії Академічного ліцею.

Семінар було побудовано за проектною технологією, проведені всі етапи проекту, під час яких вчителі вивчали досвід колег, використовували різноманітні джерела інформації: книги, статті у фахових журналах, досвід роботи вчителів РМЦ, Інтернет – ресурс. Корисною для засвоєння технології проектної діяльності була практична частина семінару і презентація роботи груп тьюторами, учасниками творчої групи.

По закінченні семінару вчителі історії отримали методичний кейс з матеріалами для практичного втілення проектної технології.

Семінар досяг поставленої мети з підвищення рівня методичних компетентностей вчителя історії і правознавства з технології навчального проекту для його успішної роботи в умовах нової української школи і вирішив проблемне завдання семінару.

По закінченні роботи семінару вчителі заповнили анкети, в яких оцінили умови, технічне забезпечення, змістовне наповнення семінару. 

 


 

27 грудня 2017 в приміщенні бібліотеки ЗЗСО № 15 відбулось засідання районного методичного центру вчителів історії і правознавства Олександрівського району.

На методичному об’єднанні зібрались вчителі історії і правознавства всіх навчальних закладів району. За планом підвели підсумки організації, проведення районних олімпіад. Голови журі районних олімпіад Діденко Р.М., вчитель вищої категорії , методист - історія (ЗЗСО № 3) і Романютенко І.Ю., вчитель вищої категорії, методист – правознавство (ЗГ № 11) дали аналіз виконання учнями завдань олімпіади, підготовки їх до участі в олімпіадах. Вчителі разом прийняли рішення щодо організації проведення олімпіад на районному рівні і організаційні питання щодо прибуття учнів на обласний етап олімпіад. Також обговорили питання про участь учнів в МАН, конкурсах «Об’єднаймося ж, брати мої», «Лелека» про порядок участі вчителів історії і правознавства в міській виставці перспективного досвіду.

Продовжили вивчення статей Закону України «Про освіту», продивились презентацію.

На виконання вимог до освіти в новій українській школі вивчили питання з формування критичного мислення на уроках історії. З цим питанням виступили вчитель вищої категорії, методист Мережко З.В. (ЗЗСО № 1), а також учасник обласного тренінгу з розвитку критичного мислення учнів, вчитель вищої категорії, методист Осадчук С.А. (ЗГ № 2). Світлана Андріївна провела вправу з тренінгу, показала методи і прийоми формування критичного мислення на уроках історії в презентації. Нажаль, не встигли розглянути все, що планували. Час пройшов дуже швидко. Наступна зустріч відбудеться у лютому 2018 року. До неї також готуємо заздалегідь теоретичні і методичні питання. Гідно зустрічаємо оновлення української школи, готуємось брати в них участь.

 


 

РМЦ вчителів історії Олександрівського району

1 листопада 2017 в ЗНЗ № 1 ім. Т. Шевченка відбулось друге засідання РМЦ вчителів історії Олександрівського району. На засіданні вчителі історії ще раз розглянули Концепцію нової української школи, Закон України «Про освіту». А після цього вирішили переробити план РМЦ і створити новий за алгоритмом педагогічного проекту, і як складові проекту - особисті проекти із самоосвіти.

Дуже дякуємо за цікаві і корисні лекції, інтерактивні навчання викладачам КЗ «ЗОППО» ЗОР за атмосферу курсів, в якій народжуються нові ідеї.

 На методичному об’єднанні вчителів історії обговорили проблеми проведення шкільного етапу Всеукраїнських олімпіад з історії і правознавства, підготовки до районного етапу, його організації і проведення. Також, за круглим столом вчителі поділились новими цікавими методами і прийомами роботи з учнями на уроках, які виникли з початку навчального року.

На засіданні РМЦ вчителів історії було презентовано книгу Володимира Чопа і Ігоря Лимана «Місцями пам’яті повстанських перемог у запорізькому краї: Азовська операція Нестора Махна». Ознайомились, обговорили і вирішили відвідати музей в Гуляй – Полі, зустрітись із колегами.


 

Засідання РМЦ вчителів історії Олександрівського району

29.03.2017 в приміщенні ЗЗШ №15 пройшло методичне об’єднання вчителів історії і правознавства Олександрівського району. Вчителі історії району підвели підсумки участі учнів в обласних олімпіадах і МАН. Привітали колег ЗГ 2, 11, колегіуму №98, ЗЗШ №76 з перемогою учнів, а також привітали вчителів, учні яких стали переможцями конкурсів з історії: Завірову М.Л. (ЗЗШ №15), Романютенко І.Ю.(ЗГ №11), Трегубенко Т.І. (ЗЗШ №76). На зустрічі виступили вчителі Мережко З.В. (ЗЗШ №1), Шаповал Я.Г. (колегіум №98), Юльчієва Л.О. (ЗГ №11). Вчителі історії поділились досвідом роботи з колегами про роботу з обдарованими учнями, досвідом праці творчої групи щодо підготовки до роботи за новим Держстандартом у 9 класі, публікації робіт у фахових виданнях.

 

Також на засіданні розглядались питання:

1.Про підготовку до закінчення навчального року: ЗНО ( 11 клас), ДПА (9 клас).Типи завдань, підготовка учнів до їх виконання.

2.Нова література з історії України:

- української революції, Запорізького козацтва, персоналій в історії України;

- Книга Фадєєва О.С. «Долітописна історія України»;

- нові книги з історії України в шкільних бібліотеках.

3. Про відзначення 100 – річчя української революції. Рекомендації і поради.

4.Про участь у 8 міській педагогічній виставці перспективного досвіду.

 


 

Семінар для вчителів історії

Вчителі історії Олександрівського району 08.02.2017 взяли участь у семінарі за темою: «Засоби візуалізації навчального матеріалу на уроках суспільно – гуманітарних дисциплін». Семінар підготувала і провела викладач ЗОІППО, кандидат історичних наук, доцент Сирцова О.М.

Матеріали семінару є суттєвою допомогою в практичній роботі вчителя з організації сприйняття і засвоєння учнями інформації, співвідношення її у часі і просторі.