МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОГО РАЙОНУ м.Запоріжжя

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Учнівське самоврядування

Відкрита група ВКонтакте "Ассоциация ученического самоупраления Жовтневого района"

РМП ІАМЦ (Жовтневий район) на ЗапоВікі

 

19 жовтня 2017 року в Олександрівському районі для лідерів учнівського самоврядування відбулось планове навчання. Від початку навчального року це вже третя зустріч, на якій формуються і розвиваються навички спілкування і управління, єднання і порозуміння, вміння вирішувати складні ситуації, що виникають щоденно.

На тренінгу в ЗНЗ №5 дітей супроводжували педагоги – організатори і соціальні педагоги навчальних закладів, саме вони в навчальних закладах допомагають учням створювати неформальні дитячі і юнацькі об’єднання, знаходяться з ними завжди поруч і на декілька кроків попереду.

Учасники тренінги слухали поради, виконували вправи, вирішували і обговорювали запропоновані їм ситуації, навіть приводили приклади вирішування особистих проблем.

З лідерами учнівського самоврядування працювала Шамрай Світлана Володимирівна , педагог – організатор ЗНЗ №5, тренер Всеукраїнського проекту: «Долаємо прірву: Інструменти для об’єднання роз’єднаних громад» і курсу «Кроки до порозуміння». 

 


 

Працюючи за проектом «Розвиток громадсько – активних шкіл в Україні шляхом впровадження програми «Школа як осередок розвитку громади» за стандартом «Лідерство» щорічно збираємо учнівську молодь на тренінги з формування в них лідерських якостей. Навчаємо менеджменту обраних і відповідальних, формуємо в них лідерські якості, маємо надію на них як на молодих громадян України, які, можливо, стануть депутатами і професійними менеджерами в різних сферах професійної діяльності.

 

У цьому році навчання розпочались із зустрічі лідерів учнівського самоврядування навчальних закладів з методистом і педагогами організаторами в Запорізькому колегіумі №98.

 

Зустріч розпочалась із привітання, знайомства і виконання вправ тренінгу в парі і в групі. Після комунікативної розминки діти були готові до участі у грі «Бюрократ», яку підготували для них педагог – організатор колегіуму Ворожеєв О.С. і соціальний педагог Черняк Н.Ю.

 

Із задоволенням кожна група дітей створювала освітні проекти, захищала їх і відстоювала. Всі групи успішно подолали всі перешкоди, які для них штучно створювали «бюрократи».

 

Задоволені, всі зібрались в залі колегіуму, підвели підсумки і відправились до своїх навчальних закладів з новими знаннями і досвідом.

 


 

14 вересня 2017 року в приміщенні районної адміністрації Олександрівського району відбулась зустріч лідерів учнівського самоврядування, педагогів – організаторів навчальних закладів району з головою районної адміністрації по Олександрівському району Мостовим В.О., його заступником Дарковою С.М. і депутатами Запорізької міської ради Васильчуком Г.М. і Володьковим М.М., начальником територіального відділу освіти Єременко Л.В.

Районна спільнота учнівського самоврядування Олександрівського району керована територіальним відділом освіти вже понад 15 років формує команду лідерів учнівської молоді навчальних закладів району.

За цей час зроблено чимало: щорічні районні збори учнівського самоврядування району; громадянські, екологічні і соціальні проекти; щорічне навчання лідерів на тренінгах.

Учнівське самоврядування району працює за проектом всеукраїнського фонду «Крок за кроком» і на засаді його програми: «Школа як осередок розвитку громади», за стандартами: «Лідерство», «Партнерство», «Послуги», «Навчання впродовж усього життя» та інші.

Щорічно у вересні лідери учнівського самоврядування району збираються на першу зустріч, де підводять підсумки сумісних справ минулого року і визначають орієнтири роботи на поточний навчальний рік.

Про зустріч з головою районної адміністрації домовились ще у травні і чекали на неї. Як виявилось не даремно. Голова районної адміністрації з увагою і з повагою вислухав всіх хто розповідав про справи учнівського самоврядування навчальних закладів і району. Учасники зустрічі дізнались про плани щодо перетворення і реконструкції культурних і соціальних об’єктів Олександрівського району. Разом із Мостовим В.О. на питання лідерів учнівського самоврядування відповідали – начальник територіального відділу освіти Єременко Л.В., депутати міської ради Васильчук Г.М. і Володьков М.М.

Під час зустрічі ми отримали поради і підтримку депутатів Запорізької міської ради, зрозуміли, що є те, що об’єднує всіх нас, незважаючи на вік, посаду і вид діяльності – це патріотизм, велика любов до нашого району, міста, краю, України. Кожен із нас самостійно і всі ми разом робимо крок від порогу свого рідного дому, від шкільного порогу до справ, завдяки яким світ стає кращим, а наше місто красивішим і затишним. Це наше місто, місто наших дітей і онуків.

«Все буде добре, Україно!», саме так оптимістично закінчив своє звернення до шкільної молоді депутат міської ради Васильчук Г.М.

 

 

Архів: Учнівське самоврядування 2016-17 н.р.

Архів: Учнівське самоврядування 2014-15 н.р.