МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОГО РАЙОНУ м.Запоріжжя

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Учнівське самоврядування

Виступ на міській конференції Фокіної  Ярослави – голови ради лідерів  учнівського  самоврядування Олександрівського району

УКРАЇНА  ПОЧИНАЄТЬСЯ З МЕНЕ

З крапельки – річка,

З травинки – поля,

Квітне одвічно

Рідна земля.

Я тут частинка

Моє ДНК

Мов би цеглинка

Фундамент  склада.

Дивлюсь у майбутнє і бачу себе –

Де Батьківщина рідна цвіте.

Люди радіють в селах, містах

Від нашої мрії складається шлях!

Шлях у майбутнє будую однині -

Щасливе життя мені й Україні!

            

       Своє майбутнє ми пов’язуємо з Україною, усвідомлюючи , що суспільство складається з кожного з нас. Щоб успішною була країна – успішною маю бути я! І це не є моя зухвалість, це моя особиста відповідальність.

Лідери учнівського самоврядування Олександрівського  району обирають саморозвиток, бо це кращий шлях до успіху! Розвиваємо особисті якості читанням мотиваційних книг успішних людей, через тренінги у районній школі лідерів і зустрічі  з професійними лідерами: педагогами – організаторами, заступниками директорів освітніх закладів району, працівниками територіального відділу освіти, районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району, депутатами міської ради.

На тренінгах  наші тренери – педагоги допомагають нам сформувати  в собі комунікативні, креативні і лідерські якості, навчають  роботі в команді, толерантності.

Останнім часом в районній  школі лідерів проходили тренінги для лідерів в гімназії № 2 ім. Л. Українки, в школі № 5.

проходять тренінги і в освітніх закладах

        Справи учнівського самоврядування району пов’язані із діяльністю територіального відділу освіти , районною адміністрацією, депутатами міської ради. Для нас важливо визначити які наші справи потрібні зараз району і місту у їх розбудові, відродженні історичних і національних традицій, з’ясувати чи на правильному ми шляху у своїх справах?

      Такі питання ми обговорюємо на зустрічах. Саме так ми звіряємо справи учнівського самоврядування освітніх закладів нашого району, прислухаємось до їх оцінки професійними лідерами, керівництвом районної  адміністрації і депутатами міської ради.

У травні 2018 року до Дня Олександрівського району ми разом підготували круглий стіл «Історичні і сучасні цінності Олександрівського району».

В ньому взяли участь юні історики, літературний клуб «Сила слова» і лідери учнівських самоврядувань освітніх закладів.

7 лютого  2019 року пройшли ХVІІ районні збори лідерів за загальною темою:  «Україна починається з мене!»  Лідери учнівських самоврядувань освітніх закладів району звітували про реалізовані громадянські проекти, проведені суспільно – корисні справи, що у нас  проходять під гаслом «Дорогою добра».

Особливе значення для нас мають ті, що були ініційовані учнівським самоврядуванням освітніх закладів. У цьому році це були такі:

Учнівське самоврядування вечірньої школи № 12 працювало за проектом «З добром до людей!»     Учні вітали однолітків з Центру Реабілітації з Міжнародним Днем людей з інвалідністю;

Навчали людей старшого покоління володіти смартфонами;

Учнівська співдружність школи № 76 зробила багато добрих справ під гаслом «Добро починається з тебе» 

* зустріч з стареньким вчителями, які вже давно пішли на пенсію;

* Надання допомоги і відвідування притулку для тварин.

 

Лідери учнівського самоврядування школи № 5 «АСКО»

вирішили проблему відпочинку на перерві підлітків. Зібрали макулатуру, провели ярмарок і на ці гроші придбали лавочки для шкільних коридорів.

Звичайно, ми намагаємось брати участь у Всеукраїнських і обласних акціях з підтримки української армії, воїнів (всі школи) , воїнів, які знаходяться у шпиталі (Школа № 5, гімназія № 11), сімей загиблих воїнів (ЗЗСО № 15), а також  беремо участь у акції «Серце до серця»,  яку щорічно проводить Всеукраїнський Благодійний Фонд з метою забезпечення дитячих лікарень якісним медичним обладнанням. У 2018 році в усіх областях України проходила акція з метою збору коштів для дітей з вадами слуху. Медична допомога на обладнанні, закупленому за результатами акції «Серце до серця» надається дітям безкоштовно! Волонтери освітніх закладів Олександрівського району у 2018 році зібрали 7 664 гривні.

         На чергових зборах лідерів учнівського самоврядування у листопаді  2018 року  ми вирішили створити творчі об’єднання учнівської  спільноти  за інтересами і здібностями учнівської молоді.

Тому є зразкові приклади: Вже 10 років існує в нашому району творче об’єднання школи № 15   « АРТ – студія «ПЯТНАШКА».

Учасники колективу є лідерами громадянських , соціальних і творчих справ в школі і районі, беруть участь у програмах із відзначення державних свят  на рівні Запорізької області.

        В освітніх закладах Олександрівського району вже 4 роки існує  літературний клуб  «СИЛА СЛОВА». Учасники Клубу мають  Положення про Клуб, свої  сторінки  на «Фейсбуці і в «Контакті»,

 зустрічаються на зборах, літературних вітальнях і працюють над створенням    власної збірки віршів.

  У 2018 році в ліцеї № 105 за ініціативою молоді  було створено вокальний колектив «105 Елемент». Найкраща їх робота на острові Хортиця була презентована по Запорізькому телебаченню.

У колегіумі № 98 створено Клуб екологів, у вечірній школі № 12 перебудовано систему самоврядування за інтересами молоді.

На ХVІІ районних  зборах  лідерів учнівського самоврядування ми затвердили макет логотипу Ради лідерів учнівського самоврядування Олександрівського району.

      На завершення хотілось би зробити акцент на тому, що ми – молоді лідери учнівських самоврядувань освітніх закладів творчі, креативні, відповідальні  і комунікативні потрібні молодій державі! Україна – це я  і я буду такою , якою я хочу бачити свою Батьківщину, державу!

     Україна це я! Моє майбутнє – моя відповідальність за себе і за неї, моя увага і допомога тим, хто її потребує, моя творчість –  це радість мені і подарунок людям,  моє навчання зараз  і професійна праця   в майбутньому – успішна  самореалізація  в моїй  країні. Ніхто за нас, ніхто замість нас!

Майбутнє   починається сьогодні!

Майбутнє  починається із нас!

Тримай ключ  щастя у своїх долонях -

Настав твій час !

Цей час - настав і зветься він “до діла!”

Бо все – на завтра… Ти ж бо не сиди!

В руках    умілих – доля   теж    уміла,

В  майбутньому – сьогоднішні    сліди.

Запам'ятай!  Не відкладай нічого

На завтра!  Усьому свій час!

Майбутнє починається сьогодні!

Майбутнє починається із нас!                                (Щеглова Орина) 

 

 

 


 

ХVІІ збори лідерів учнівського самоврядування освітніх закладів Олександрівського району

7 лютого 2019 в залі першого поверху адміністрації Олександрівського району Запорізької міської ради пройшли ХVІІ збори лідерів учнівського самоврядування освітніх закладів. Збори пройшли за загальною темою: «Україна починається з мене!». На черзі денній були питання: 1. Звіт лідерів учнівського самоврядування. про організовані в школі заходи із формування лідерських якостей учасників шкільного самоврядування, про проведені соціальні і громадянські проекти: «Дорогою добра!» і про створені в освітніх закладах об’єднання учнів за їх інтересами. 2. Затвердження слогану і логотипу Ради учнівського самоврядування району. 3. Вибори делегації на VІ міську учнівську конференцію лідерів учнівського самоврядування. На конференції була присутня завідуюча відділом культури і спорту адміністрації Олександрівського району Запорізької міської ради Сокира П.Е. Робота учнівських зборів пройшла у дружній атмосфері взаємної підтримки і інтересу до проведених справ. Лідери представили на зборах роботу самоврядувань освітніх закладів. По закінченні роботи зборів і лічильної комісії було прийнято резолюцію.

 


 

У листопаді 2019 в гімназії № 2 ім. Л. Українки  відбулась зустріч лідерів учнівського самоврядування  освітніх закладів району з методистом РМК відділу освіти. На зустрічі підвели підсумки роботи ІІ семестру  2017-2018 навчального року  і визначили основні напрямки діяльності у 2018-2019 році. В тому числі вирішили перебудувати систему управління учнівського самоврядування за інтересами дітей, створити творчі об’єднання. 

 


 

15.03.2018 в обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась зустріч юних поетів Клубу «Сила слова» Олександрівського району у літературній вітальні, яку за традицією присвятили творчості Т. Шевченка.

В обласній універсальній науковій бібліотеці нас гостинно зустрічали завідуюча відділом національних культур, наш великий друг Назаренко Ольга Анатоліївна, працівник відділу краєзнавства обласної бібліотеки Анна Миколаївна Нагорнова, Маркова Лариса Володимирівна, член білоруської громадської організації «Мінськ». До гостинної завітали 19 юних поетів навчальних закладів Олександрівського району, заступники директорів з виховної роботи, вчителі української мови і літератури.

 

Зустріч у літературній вітальні подарувала нам всім багато емоцій, вражень і знань про Тараса Шевченка, відвідування ним нашого краю, про його любов до Запоріжжя і о. Хортиця, а також про те, як боліло його серце за українську землю. Юні поети і шанувальники поезії виразно емоційно, щиро читали вірші Тараса Шевченка, свої вірші про великого українського поета, патріотичні і ліричні вірші.

 

Зібрання Клубу «Сила слова» у квітні. У планах вибори голови і ради Клубу «Сила слова», корекція змісту Положення Клубу, підготовка до видання збірки віршів.

 


 

Флешмоб до дня народження Т.Г. Шевченка

 Клуб юних поетів навчальних закладів Олександрівського району провів флешмоб до дня народження Т. Шевченка за текстом вірша поета «Мені однаково…»

 


 

25 січня 2018 року в приміщенні ЗЗСО №1 ім. Тараса Шевченка пройшли XVІ збори лідерів учнівського самоврядування Олександрівського району. Збори пройшли під гаслом проголошеним НМЦ департаменту освіти і науки Запорізької міської ради: «Європейські цінності – вибір молоді Запоріжжя». На зборах були присутні по 2 делегати від освітніх закладів району, а також педагоги – організатори і заступники директорів шкіл.


На зборах лідерів учнівського самоврядування були розглянуті питання:
- Рішення Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму «Про затвердження Рекомендацій слухань у Комітеті Верховної Ради України з питань сім’ї , молодіжної політики, спорту та туризму на тему: «Роль дитячого руху та учнівського самоврядування у розвитку громадянського суспільства». (методист РМК Ухналь О.Б.)
- Виступи лідерів учнівських самоврядувань про те як підлітки і молодь розуміють, сприймають європейські цінності і відповідно ініціюють і реалізують свої ідеї в шкільному житті, і самі, особисто себе поводять, бо зміни починаються з кожного з нас.


На зборах делегати проголосували за направлення представників кращих учнівських організацій для участі у V міській конференції лідерів учнівського самоврядування, за подання кращих учнівських організацій самоврядування для їх нагородження на рівні ТВО і департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.


Голова лічильної комісії заступник директора ЗЗСО № 15 Симаков Д.О. оголосив результати голосування.

 


 

Тренінг для лідерів учнівського самоврядування

 

23 листопада 2017 в Олександрівському районі для лідерів учнівського самоврядування відбувся тренінг за проектом: «Долаємо прірву. Інструменти для об’єднання роз’єднаних громад. Кроки до порозуміння». Учасники тренінгу взяли участь у вправах з формування лідерських якостей, вміння роботи у команді, працювали за темою проекту: «Чому різноманітність – це ресурс».

З кожним тренінгом ми відчуваємо як його учасниками краще ніж на початку занять спілкуються, висловлюють думки, пропонують креативні рішення. І педагоги і лідери учнівського самоврядування дали позитивну оцінку тренінгам і висловили побажання зустрітися знову. 


 

19 жовтня 2017 року в Олександрівському районі для лідерів учнівського самоврядування відбулось планове навчання. Від початку навчального року це вже третя зустріч, на якій формуються і розвиваються навички спілкування і управління, єднання і порозуміння, вміння вирішувати складні ситуації, що виникають щоденно.

На тренінгу в ЗНЗ №5 дітей супроводжували педагоги – організатори і соціальні педагоги навчальних закладів, саме вони в навчальних закладах допомагають учням створювати неформальні дитячі і юнацькі об’єднання, знаходяться з ними завжди поруч і на декілька кроків попереду.

Учасники тренінги слухали поради, виконували вправи, вирішували і обговорювали запропоновані їм ситуації, навіть приводили приклади вирішування особистих проблем.

З лідерами учнівського самоврядування працювала Шамрай Світлана Володимирівна , педагог – організатор ЗНЗ №5, тренер Всеукраїнського проекту: «Долаємо прірву: Інструменти для об’єднання роз’єднаних громад» і курсу «Кроки до порозуміння». 

 


 

Працюючи за проектом «Розвиток громадсько – активних шкіл в Україні шляхом впровадження програми «Школа як осередок розвитку громади» за стандартом «Лідерство» щорічно збираємо учнівську молодь на тренінги з формування в них лідерських якостей. Навчаємо менеджменту обраних і відповідальних, формуємо в них лідерські якості, маємо надію на них як на молодих громадян України, які, можливо, стануть депутатами і професійними менеджерами в різних сферах професійної діяльності.

 

У цьому році навчання розпочались із зустрічі лідерів учнівського самоврядування навчальних закладів з методистом і педагогами організаторами в Запорізькому колегіумі №98.

 

Зустріч розпочалась із привітання, знайомства і виконання вправ тренінгу в парі і в групі. Після комунікативної розминки діти були готові до участі у грі «Бюрократ», яку підготували для них педагог – організатор колегіуму Ворожеєв О.С. і соціальний педагог Черняк Н.Ю.

 

Із задоволенням кожна група дітей створювала освітні проекти, захищала їх і відстоювала. Всі групи успішно подолали всі перешкоди, які для них штучно створювали «бюрократи».

 

Задоволені, всі зібрались в залі колегіуму, підвели підсумки і відправились до своїх навчальних закладів з новими знаннями і досвідом.

 


 

14 вересня 2017 року в приміщенні районної адміністрації Олександрівського району відбулась зустріч лідерів учнівського самоврядування, педагогів – організаторів навчальних закладів району з головою районної адміністрації по Олександрівському району Мостовим В.О., його заступником Дарковою С.М. і депутатами Запорізької міської ради Васильчуком Г.М. і Володьковим М.М., начальником територіального відділу освіти Єременко Л.В.

Районна спільнота учнівського самоврядування Олександрівського району керована територіальним відділом освіти вже понад 15 років формує команду лідерів учнівської молоді навчальних закладів району.

За цей час зроблено чимало: щорічні районні збори учнівського самоврядування району; громадянські, екологічні і соціальні проекти; щорічне навчання лідерів на тренінгах.

Учнівське самоврядування району працює за проектом всеукраїнського фонду «Крок за кроком» і на засаді його програми: «Школа як осередок розвитку громади», за стандартами: «Лідерство», «Партнерство», «Послуги», «Навчання впродовж усього життя» та інші.

Щорічно у вересні лідери учнівського самоврядування району збираються на першу зустріч, де підводять підсумки сумісних справ минулого року і визначають орієнтири роботи на поточний навчальний рік.

Про зустріч з головою районної адміністрації домовились ще у травні і чекали на неї. Як виявилось не даремно. Голова районної адміністрації з увагою і з повагою вислухав всіх хто розповідав про справи учнівського самоврядування навчальних закладів і району. Учасники зустрічі дізнались про плани щодо перетворення і реконструкції культурних і соціальних об’єктів Олександрівського району. Разом із Мостовим В.О. на питання лідерів учнівського самоврядування відповідали – начальник територіального відділу освіти Єременко Л.В., депутати міської ради Васильчук Г.М. і Володьков М.М.

Під час зустрічі ми отримали поради і підтримку депутатів Запорізької міської ради, зрозуміли, що є те, що об’єднує всіх нас, незважаючи на вік, посаду і вид діяльності – це патріотизм, велика любов до нашого району, міста, краю, України. Кожен із нас самостійно і всі ми разом робимо крок від порогу свого рідного дому, від шкільного порогу до справ, завдяки яким світ стає кращим, а наше місто красивішим і затишним. Це наше місто, місто наших дітей і онуків.

«Все буде добре, Україно!», саме так оптимістично закінчив своє звернення до шкільної молоді депутат міської ради Васильчук Г.М.

 

 

Архів: Учнівське самоврядування 2016-17 н.р.

Архів: Учнівське самоврядування 2014-15 н.р.