МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОГО РАЙОНУ м.Запоріжжя

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Учнівське самоврядування

Відкрита група ВКонтакте "Ассоциация ученического самоупраления Жовтневого района"

РМП ІАМЦ (Жовтневий район) на ЗапоВікі

 

15.03.2018 в обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась зустріч юних поетів Клубу «Сила слова» Олександрівського району у літературній вітальні, яку за традицією присвятили творчості Т. Шевченка.

В обласній універсальній науковій бібліотеці нас гостинно зустрічали завідуюча відділом національних культур, наш великий друг Назаренко Ольга Анатоліївна, працівник відділу краєзнавства обласної бібліотеки Анна Миколаївна Нагорнова, Маркова Лариса Володимирівна, член білоруської громадської організації «Мінськ». До гостинної завітали 19 юних поетів навчальних закладів Олександрівського району, заступники директорів з виховної роботи, вчителі української мови і літератури.

 

Зустріч у літературній вітальні подарувала нам всім багато емоцій, вражень і знань про Тараса Шевченка, відвідування ним нашого краю, про його любов до Запоріжжя і о. Хортиця, а також про те, як боліло його серце за українську землю. Юні поети і шанувальники поезії виразно емоційно, щиро читали вірші Тараса Шевченка, свої вірші про великого українського поета, патріотичні і ліричні вірші.

 

Зібрання Клубу «Сила слова» у квітні. У планах вибори голови і ради Клубу «Сила слова», корекція змісту Положення Клубу, підготовка до видання збірки віршів.

 


 

Флешмоб до дня народження Т.Г. Шевченка

 Клуб юних поетів навчальних закладів Олександрівського району провів флешмоб до дня народження Т. Шевченка за текстом вірша поета «Мені однаково…»

 


 

25 січня 2018 року в приміщенні ЗЗСО №1 ім. Тараса Шевченка пройшли XVІ збори лідерів учнівського самоврядування Олександрівського району. Збори пройшли під гаслом проголошеним НМЦ департаменту освіти і науки Запорізької міської ради: «Європейські цінності – вибір молоді Запоріжжя». На зборах були присутні по 2 делегати від освітніх закладів району, а також педагоги – організатори і заступники директорів шкіл.


На зборах лідерів учнівського самоврядування були розглянуті питання:
- Рішення Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму «Про затвердження Рекомендацій слухань у Комітеті Верховної Ради України з питань сім’ї , молодіжної політики, спорту та туризму на тему: «Роль дитячого руху та учнівського самоврядування у розвитку громадянського суспільства». (методист РМК Ухналь О.Б.)
- Виступи лідерів учнівських самоврядувань про те як підлітки і молодь розуміють, сприймають європейські цінності і відповідно ініціюють і реалізують свої ідеї в шкільному житті, і самі, особисто себе поводять, бо зміни починаються з кожного з нас.


На зборах делегати проголосували за направлення представників кращих учнівських організацій для участі у V міській конференції лідерів учнівського самоврядування, за подання кращих учнівських організацій самоврядування для їх нагородження на рівні ТВО і департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.


Голова лічильної комісії заступник директора ЗЗСО № 15 Симаков Д.О. оголосив результати голосування.

 


 

Тренінг для лідерів учнівського самоврядування

 

23 листопада 2017 в Олександрівському районі для лідерів учнівського самоврядування відбувся тренінг за проектом: «Долаємо прірву. Інструменти для об’єднання роз’єднаних громад. Кроки до порозуміння». Учасники тренінгу взяли участь у вправах з формування лідерських якостей, вміння роботи у команді, працювали за темою проекту: «Чому різноманітність – це ресурс».

З кожним тренінгом ми відчуваємо як його учасниками краще ніж на початку занять спілкуються, висловлюють думки, пропонують креативні рішення. І педагоги і лідери учнівського самоврядування дали позитивну оцінку тренінгам і висловили побажання зустрітися знову. 


 

19 жовтня 2017 року в Олександрівському районі для лідерів учнівського самоврядування відбулось планове навчання. Від початку навчального року це вже третя зустріч, на якій формуються і розвиваються навички спілкування і управління, єднання і порозуміння, вміння вирішувати складні ситуації, що виникають щоденно.

На тренінгу в ЗНЗ №5 дітей супроводжували педагоги – організатори і соціальні педагоги навчальних закладів, саме вони в навчальних закладах допомагають учням створювати неформальні дитячі і юнацькі об’єднання, знаходяться з ними завжди поруч і на декілька кроків попереду.

Учасники тренінги слухали поради, виконували вправи, вирішували і обговорювали запропоновані їм ситуації, навіть приводили приклади вирішування особистих проблем.

З лідерами учнівського самоврядування працювала Шамрай Світлана Володимирівна , педагог – організатор ЗНЗ №5, тренер Всеукраїнського проекту: «Долаємо прірву: Інструменти для об’єднання роз’єднаних громад» і курсу «Кроки до порозуміння». 

 


 

Працюючи за проектом «Розвиток громадсько – активних шкіл в Україні шляхом впровадження програми «Школа як осередок розвитку громади» за стандартом «Лідерство» щорічно збираємо учнівську молодь на тренінги з формування в них лідерських якостей. Навчаємо менеджменту обраних і відповідальних, формуємо в них лідерські якості, маємо надію на них як на молодих громадян України, які, можливо, стануть депутатами і професійними менеджерами в різних сферах професійної діяльності.

 

У цьому році навчання розпочались із зустрічі лідерів учнівського самоврядування навчальних закладів з методистом і педагогами організаторами в Запорізькому колегіумі №98.

 

Зустріч розпочалась із привітання, знайомства і виконання вправ тренінгу в парі і в групі. Після комунікативної розминки діти були готові до участі у грі «Бюрократ», яку підготували для них педагог – організатор колегіуму Ворожеєв О.С. і соціальний педагог Черняк Н.Ю.

 

Із задоволенням кожна група дітей створювала освітні проекти, захищала їх і відстоювала. Всі групи успішно подолали всі перешкоди, які для них штучно створювали «бюрократи».

 

Задоволені, всі зібрались в залі колегіуму, підвели підсумки і відправились до своїх навчальних закладів з новими знаннями і досвідом.

 


 

14 вересня 2017 року в приміщенні районної адміністрації Олександрівського району відбулась зустріч лідерів учнівського самоврядування, педагогів – організаторів навчальних закладів району з головою районної адміністрації по Олександрівському району Мостовим В.О., його заступником Дарковою С.М. і депутатами Запорізької міської ради Васильчуком Г.М. і Володьковим М.М., начальником територіального відділу освіти Єременко Л.В.

Районна спільнота учнівського самоврядування Олександрівського району керована територіальним відділом освіти вже понад 15 років формує команду лідерів учнівської молоді навчальних закладів району.

За цей час зроблено чимало: щорічні районні збори учнівського самоврядування району; громадянські, екологічні і соціальні проекти; щорічне навчання лідерів на тренінгах.

Учнівське самоврядування району працює за проектом всеукраїнського фонду «Крок за кроком» і на засаді його програми: «Школа як осередок розвитку громади», за стандартами: «Лідерство», «Партнерство», «Послуги», «Навчання впродовж усього життя» та інші.

Щорічно у вересні лідери учнівського самоврядування району збираються на першу зустріч, де підводять підсумки сумісних справ минулого року і визначають орієнтири роботи на поточний навчальний рік.

Про зустріч з головою районної адміністрації домовились ще у травні і чекали на неї. Як виявилось не даремно. Голова районної адміністрації з увагою і з повагою вислухав всіх хто розповідав про справи учнівського самоврядування навчальних закладів і району. Учасники зустрічі дізнались про плани щодо перетворення і реконструкції культурних і соціальних об’єктів Олександрівського району. Разом із Мостовим В.О. на питання лідерів учнівського самоврядування відповідали – начальник територіального відділу освіти Єременко Л.В., депутати міської ради Васильчук Г.М. і Володьков М.М.

Під час зустрічі ми отримали поради і підтримку депутатів Запорізької міської ради, зрозуміли, що є те, що об’єднує всіх нас, незважаючи на вік, посаду і вид діяльності – це патріотизм, велика любов до нашого району, міста, краю, України. Кожен із нас самостійно і всі ми разом робимо крок від порогу свого рідного дому, від шкільного порогу до справ, завдяки яким світ стає кращим, а наше місто красивішим і затишним. Це наше місто, місто наших дітей і онуків.

«Все буде добре, Україно!», саме так оптимістично закінчив своє звернення до шкільної молоді депутат міської ради Васильчук Г.М.

 

 

Архів: Учнівське самоврядування 2016-17 н.р.

Архів: Учнівське самоврядування 2014-15 н.р.